Приклад кампанії “Велосипедом до школи” в Будапешті

Популяризація велосипеда як сталого виду транспорту зазвичай означає прагнення змінити спосіб мислення людей. Діти є найвідкритішою частиною суспільства – вони підхоплюють нові ідеї значно легше від дорослих. Залучаючи дітей до цільової кампанії “Велосипедом до школи” в Будапешті, організатори заодно залучають і батьків, доводячи до їх відома, що автомобіль – не єдиний спосіб відвезти дітей до школи.

Велосипедом до школи. Будапешт (Фото: http://mk.drupalworks.hu/english/bike-school)

Щоранку у рамках експериментальної кампанії “Велосипедом до школи” учні початкових шкіл Будапешта приєднуються до велоколон і їдуть разом до своїх шкіл, тобто діти рухаються один за одним у колоні, яку один дорослий веде, а другий – замикає. Всі учасники колони одягають яскраві футболки з логотипом “Велосипедом до школи” та чіпляють на велосипеди прапорці.

Експериментальну кампанію запустили у червні 2011 року на один тиждень. Головним завданням було заохотити батьків долучaтись до ініціативи та обирати велосипед для поїздок частіше. Проект-експеримент проводився в Будапешті за участю альтернативної школи (Waldorf school). Пройшла кампанія досить успішно, на прес-конференції щодо проведення кампанії був присутнім заступник мера. Він заявив, що інші 11 шкіл цього району долучаться до кампанії у вересні. Дітям дуже сподобалось їздити у велоколонах, як і сподобались їм футболки та прапорці.

Велосипедом до школи. Будапешт (Фото: http://mk.drupalworks.hu/english/bike-school)

Дуже важливим є питання безпеки під час кампанії – дітям заборонено їздити без батьків. Угорський клуб велосипедистів організовує необхідні курси та забезпечує інформаційними матеріалами батьків-учасників, наприклад, посібниками як їздити у дорожному потоці безпечно.

Організатори планують розширити кампанію на все місто. Між школами також проводитимуться змагання, щоденні маршрути реєструватимуться на онлайн-мапах – так можна буде вираховувати і підсумовувати всі відстані.

Мапа експериментальної кампанії “Велосипедом до школи” в Будапешті.

Переклад матеріалів: Юрій Курант

Інший приклад організації кампаній з популяризації повсякденного користування велосипедом в школах: тиждень “Велосипедом до школи” в Канаді.

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved