У Краматорську День міста та Всесвітній день без авто відзначили “Східним Велофорумом” та Велопарадом #KramatorskBikeRide

День міста для мешканців та гостей Краматорська видався незвичайним – зустрічали вони його велопарадом #KramatorskBikeRide, що пройшов у рамках конференції “Східний Велофорум” та об’єднав людей на велосипедах і без них.

Організаторами події виступили громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва”,  Українська велосипедна мережа та молодіжна платформа “Вільна хата”.

23 вересня кілька сотень велосипедистів та велосипедисток проїхалися містом від площі Миру до вулиці Тріумфальної. Подія зібрала як дорослих, так і дітей, та продемонструвала, що велосипед є не лише зручним та раціональним транспортом, а й може стати чудовим об’єднавчим інструментом для мешканців та є справжнім каталізатором для позитивних міських трансформацій.

На фініші Велопараду #KramatorskBikeRide на учасників та учасниць події та всіх мешканців чекала насичена велопрограма в рамках Свята однієї вулиці.

З метою популяризації активного способу життя, пропаганди велосипеда, як екологічно чистого виду транспорту та безпеки дорожнього руху, формування у молоді почуття патріотизму та розвитку комунікативних здібностей і винахідливості пройшов велоквест  “Від міста до міста – єдина країна”, який нікого не залишив байдужим. Команди-переможці отримали подарунки від організаторів. Пам’ятні призи дісталися і командам-учасникам змагання.

Квест для жителів та гостей міста на велосипеді організували – “Донецький обласний дитячо-молодіжний центр, “ART-майстерня PostScriptum” та громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва”.

Участь у #KramatorskBikeRide також взяли понад півсотні велоактивістів та активісток, представників мерій з міст Донецької та Луганської областей та інших регіонів України. За день до цього, 22 вересня, на конференції “ВелоСхід”, що проходила на базі молодіжної платформи “Вільна хата”, гості міста ділилися інструментами та надихаючими прикладами успішного громадського активізму, адвокаційних кампаній і іншими методами сприяння взаємодії звичайних людей між собою та органами місцевої і центральної влади.

Так, учасники та учасниці конференції “Східний Велофорум” від виконавчої директорки громадської організації “Асоціація велосипедистів Києва” Анастасії Макаренко дізналися як створити та розвивати громадську організацію, а з головою організації “Віжн Зеро” Віктором Загребою поговорили про сучасні підходи до безпеки дорожнього руху.

Дізналися велоактивісти та активістки і про те, як у своєму місті запустити “Велошколу з безпеки руху на дорозі” задля підвищення велокультури, безпеки, дисципліни та взаємоповаги у велоспільноті. Таким досвідом охоче поділилася координаторка велошколи з безпеки руху “АВК” Анна Храбан.

Корисною та мотивуючою до велоподорожей видалася інформація про українську ділянку міжнародного туристичного веломаршруту EuroVelo-4, яку на собі протестував досвідчений велосипедист Олександр Папірний.

Вдалося замотивувати активістів до дій і представниці “Асоціації велосипедистів Києва” Катерині Шульгі, яка поділилася успішними кейсами розбудови велосипедної інфраструктури, які вдалося досягти у рамках проекту “Зелене світло для велоруху в громадах” за підтримки програми U-LEAD.

Практичним та надихаючим на власні проекти для активістів східних міст став досвід Миколаєва, Івано-Франківська та Львова. Так, представниця організації “Велорух. Миколаїв” Анна Максименко показала приклади  використання інструменту громадського бюджету для велосипедних проектів, а про те, як з міста, заповненому автомобілями зробити найвелосипедніше місто України розповів представник КП “Львівавтодор” Павло Сироватка.

У свою чергу грантери “Асоціації велосипедистів Києва” у рамках проекту “Зелене світло велоруху у громадах” представили учасникам конференції виставку картин, створених під час Арт-резиденції “Дифузії” у селі Прелесному Черкаської ОТГ у рамках Європейського тижня мобільності.

Також велоактивісти та активістки, представники мерій з міст Донецької та Луганської областей мали можливість поділитися особистим досвідом підготовки та проведення веловихідних у своїх містах, що пройщли у рамках проекту “ВелоСхід”. Серед них: Костянтинівка, Слов’янськ, Добропілля, Мирноград, Старобільськ, Лисичанськ та Дружківка.

“Східний Велофорум” об’єднав усіх тих, хто їздить на велосипеді, хто любить велосипеди та мріє у недалекому майбутньому побачити велосипедною всю Україну.

Проект “ВелоСхід” / “Cycling through Donbas and beyond” виконується ГО “Асоціація велосипедистів Києва” в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved