Замок через QR-код: У Житомирі має з’явитись велопрокат Ofo

Система station-free велопрокату Ofo працює за принципом байкшерінгу— це коли ви можете залишити велосипед не на конкретній станції, а в будь-якому місці, де дозволене паркування. Щоб взяти велосипед, користувачу потрібно встановити додаток Ofo, отримати код доступу і ввести його в системі блокування велосипеда.

25 вересня найбільша station-free система велопрокату Ofo провела презентацію роботи сервісу у Житомирі.  Проект може бути реалізований у Житомирі вже цієї весни.

Ofo — китайська компанія, один з її інвесторів – Alibaba. Китайський торговий інтернет-гігант разом з Hony Capital і Citic Private Equity. У Китаї  Ofo  працює вже близько двох років, її послугами вже скористалися  200 мільйонів китайців. Всього велосипеди компанії  було орендовано більше 4 мільярдів разів.

«Це система, яка ще не запроваджена в жодному з міст України. У разі її введення, Житомир стане першим містом, де діє station-free система велопрокату Ofo, – розповідає уповноважений з питань велосипедного транспорту Житомирської міської ради Олександр Папірний. –  Основна особливість системи – замок з доступом по QR-коду. Розблокувати  і  блокувати замок велосипеда користувачі зможуть за допомогою мобільного додатку. Такий додаток дозволить також знайти вільний велосипед».

У  Житомирі може з’явитися близько 1000 таких велосипедів.

«Житомир є одним із міст, які підписали  Декларацію 2030 з Європейською Федерацією велосипедистів. Компанія Ofo хоче допомогти Житомиру стати більш «зеленим» через розвиток велопрокату та збільшенням кількості житомирян, які користуються велосипедами, як екологічним транспортом», – зазначив Dai Xiuyuan, представник європейського  відділення компанії Ofo.

Заступник міського голови Дмитро Ткачук зауважив, що презентований проект є цікавим для Житомира, адже  він не потребує додаткових витрат з міського бюджету і сприятиме збільшенню велоруху у місті: «Відмінність цієї моделі від інших (які існують в Європі) у тому, що  для її запровадження немає необхідності в дороговартісному обладнанні. Для роботи сервісу не потрібно встановлювати по місту станції автоматичного прокату. А ця складова  потребує найбільших інвестицій. Системою Ofo передбачено, що усі засоби фіксації і відслідковування знаходяться безпосередньо на велосипеді».

Байкшерінг – система спільного використання громадських велосипедів, що дозволяє орендувати велосипед за дуже низькою ціною і залишити його після поїздки у будь-якому місці.

Джерело zt-rada.gov.ua

 

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tania.kosianchuk@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved