«Досить нас вбивати»: Велосипедисти провели акцію біля КМДА

Білосніжний велосипед-привид — всесвітній символ пам’яті про загиблих велосипедистів — сьогодні, 27 вересня 2017, встановили біля будівлі Київської міської державної адміністрації. Мета акції «Досить нас вбивати» — озвучити вимогу до КМДА створити безпечні умови для найменш захищених учасників руху.

Повідомлення від Асоціації велосипедистів Києва

За даними Управління статистики дорожнього руху в Києві з 2014 року по серпень 2017 року сталося 146 628 ДТП, в яких загинуло 523 людини, травмовано 9064 людини. Серед них випадків наїзду на велосипедистів — 240. В ДТП загинули 14 велосипедистів, цього року — 7, і це більше, ніж за останні три роки разом. На жаль, дані статистки не відповідають дійсності, і реальна цифра може бути на 20-25% вищою. Лише за останній тиждень у Києві сталося два смертельних вело-ДТП.

Велосипед-привид має стати нагадуванням міській владі про необхідність рішучих дій у напрямку безпеки життя в місті. Згідно з «Законом про дорожній рух» (статті 6 та 9) КМДА несе відповідальність за забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху. Тож ми маємо низку вимог до голови КМДА Виталий Кличко, директора Департамента транспортної інфраструктури КМДА Сергія Симонова, директора КК «Київавтодор» Alexandr Gustelev, директора КП «Київдорсервіс» Віктора Чернія.

НАШІ ВИМОГИ:

1.Створення безпечної велосипедної інфраструктури: в місті її майже немає. Ми чекаємо на ухвалення і реалізацію велоконцепції Києва та відповідно створення велодоріжок, велосмуг, велопереїздів тощо.

2.Вимагаємо впровадження інженерних рішень, які дають можливість вижити всім учасникам руху в разі ДТП: звуження смуг, острівці безпеки, наземні переходи, які добре освітлюються, – усе це вже чудово довело свою ефективність у питаннях збереження життів на дорогах у цивілізованому світі. Навіщо нам сотні кілометрів нового асфальту, якщо на цьому асфальті постійно гинуть люди?

3.КМДА має вимагати від МВС запуску систем фото- та відеофіксації швидкості. Київ має очолити кампанію з запуску систем контролю швидкості, яку саботує Міністерство внутрішніх справ. Наприклад, у Польщі запровадження такої системи знизило смертність на 30%.

Організаторами акції виступили громадська організація Асоціація велосипедистів Києва, ініціативні групи Велодень_КиївCritical Mass Ukraine, велоспільноти NIGHT RIDE in KYIV, @ВелоРиверские покатушки, Наша еПОХаКиївська сотка, ГО “Новий Київський велотрекBike In City.

Нагадаємо, нещодавно опубліковано стратегічно важливий для Києва документ – проект велоконцепції. Концепція містить всю необхідну інформацію для створення велосипедної інфраструктури в Києві. Якщо Київрада ухвалить велоконцепцію та виділить з бюджета кошти на її реалізацію, кияни отримають шанс безпечно пересуватися велосипедом.

Автор фото – Olga Polishchuk

 

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tania.kosianchuk@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved