Зменшити швидкість у містах до 50 км/год — пропонує «Укравтодор»

Максимально допустиму швидкість руху на дорогах у населених пунктах варто знизити з 60 до 50 кілометрів за годину. Про це заявив керівник «Укравтодору» Славомір Новак на засіданні Кабінету міністрів.

«Європейський досвід показує, що нові дороги спричиняють ріст кількості ДТП. … Тому настає час, коли треба починати говорити про збільшення штрафів за швидкість і про зниження швидкості у містах із 60 до 50 км на годину», — сказав пан Новак.

Він наголосив, що швидкість 50 км/год, а в особливих пунктах 30 км/год є нормальною європейською практикою.

У коментарі Українському інформаційному центру велотранспорту координатор національної роботи Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко сказав: «Це дуже важлива заява в адвокації зниження лімітів в містах. Ми працюємо над зниженням вже 4 роки і несподівано автодор стає нашим союзником».

Безпека на дорогах

Також на засіданні 14 червня Кабінет міністрів затвердив стратегію підвищення рівня безпеки на 2018-2020 роки. На думку авторів, вона дозволить на 50% скоротити смертність на дорогах.

Як розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян, йдеться про інженерні стандарти, швидку медичну допомогу після аварії, контроль поліцією швидкості та технічного стану авто, а також формування поведінки водіїв і пішоходів.

«До 2020 року ми повинні, щонайменше, на 50% скоротити смертність на дорогах», — сказав міністр.

У 2018 році Мінінфраструктури направить на підвищення безпеки на дорогах 5%, або понад 1,6 млрд грн, від зібраних у Дорожньому фонді коштів, додав Володимир Омелян.

Джерело ВВС Україна

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved