«Час обирати велосипед» у Павлограді: Як місто змінилося за 1 рік

Проект «Час обирати велосипед» у Павлограді Дніпропетровської області став одним з трьох переможців Програми малих грантів для велосипедних активістів у 2016 році. Ми дізнались, що вдалось змінити у місті за рік.

Які основні заходи вам вдалося реалізувати завдяки проекту?

По-перше, нам вдалося привернути увагу органів місцевого самоврядування та громадськості до проблеми безпечної їзди на велосипеді містом. Довести, що це питання є актуальним та потребує термінового вирішення.

По-друге, завдяки проекту «Час обирати велосипед» потрохи вдається змінювати ставлення людей до велосипеду, як до транспорту.

По-третє, у нашому місті вперше відбулися такі заходи: підрахунок велосипедистів, святкування Всеукраїнського Велодня, Велопарад дівчат, святкування ЄТМ та стартувала безкоштовна Велошкола. А найграндіознішою подією став Парад з відомою особою, в якому взяли участь перші обличчя міста на чолі з міським головою та депутатом Верховної Ради України.

Чи здобули ви як організація нові навички і знання завдяки проекту?

Так, звісно. Наша організація існує лише рік, і цей проект був першим для нас — все, що ми робили, більшість з нас, було вперше. Ми вчилися всьому: написанню самої заявки на участь у конкурсі, підготовці та проведенню масових заходів, розробці веломаршрутів, структурі та написанню стратегічного документу, пошуку партнерів, співпраці з владою, звітуванню по проекту та безліч іншого. Це колосальний досвід для нас, за що ми дуже вдячні.

Як реалізація проекту змінила вашу організацію та ваше місто?

Завдяки проекту ми змогли зарекомендувати себе як організацію, що захищає права велосипедистів та прагне зробити своє місто більш безпечним та комфортним. Ми стали компетентнішими та сильнішими у питаннях розвитку велоруху та захисту своїх прав, знайшли однодумців та партнерів.

Все більше з’являється велосипедистів на вулицях міста, більше людей звертається до нас за консультаціями та допомогою в опануванні навичок їзди містом серед машин. Велоспільнота Павлограда стає дедалі більшою, а велорух входить у моду. Все частіше у стінах міськвиконкому звучить питання велодоріжок. Тож маємо надію, що перша та найнеобхідніша доріжка таки з’явиться в найближчий час.

Які уроки ви винесли з досвіду реалізації проекту?

Від початку проекту ми зіштовхнулися з нерозумінням важливості проблеми, яку має вирішити проект, зі сторони деяких представників органів місцевого самоврядування та частини мешканців міста. Що мета нашої діяльності — це не просто покатеньки містом і спортивні змагання, а насамперед безпечне пересування на велосипеді вулицями Павлограда.

Нашій команді доводиться розвінчувати стереотип, що велосипед — це лише спорт. Тож потрібно бути готовими до того, що на вас будуть дивитися, щонайменше, здивовано. Якщо ви впевнені, що робите дійсно важливу справу, потрібно продовжувати, незважаючи ні на що, вірити в себе і свої сили.

Які ваші цілі і плани на найближчий рік?

Частка велосипедистів, у порівнянні з чисельністю населення міста, дуже мала, тож і відношення до проблем цієї групи таке ж. Щоразу потрібно пояснювати, що проблеми велосипедистів так чи інакше стосуються кожного мешканця. Адже в кожного з нас є друзі, батьки, діти або внуки, які полюбляють їздити на велосипеді, і щодня наражають себе на небезпеку за відсутності належних умов для пересування містом.

Більшість людей не замислюються про переваги їзди на велосипеді і не готові сприймати його як транспорт. Тож нам багато чому ще треба навчитися та багато чого треба зробити, аби наш меседж був почутий в спільноті.

Тепер наша задача сприяти, аби пересування містом на велосипеді стало більш комфортним та безпечним. Наразі ми працюємо над вдосконаленням Програми розвитку велоінфраструктури міста та увійшли в робочу групу по розробці Програми розвитку туризму. Також ми й надалі займатимемося популяризацією велосипеда як транспорту та навчатимемо безпечній їзді.

Проект «Час обирати велосипед» розроблений і впроваджується ініціативною групою громадської організації «ВАсоП» (Велосипедна асоціація Павлограда). Програма малих грантів для велосипедних активістів реалізується ГО «Асоціація велосипедистів Києва» та ГО «Центр соціальних та ділових ініціатив», у рамках проекту «Розвиток велотранспорту задля добробуту громад». Фінансується Європейським Союзом.

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved