Велосипедисти Києва за одні вихідні провели 6 цікавих акцій

Напередодні всесвітнього флешмобу “30 днів на велосипеді” Київ став свідком і учасником багатьох велоподій. Метою було привернути увагу до прав і безпеки велосипедистів на дорозі.

Чи може велосипед бути повноцінним видом транспорту? Як київські велосипедисти захищають свої права і які переваги отримує місто від велосипедистів? Відповіді на ці питання дала низка акцій протягом вихідних.

17493040_1867022970251986_8076952661363688975_o

День Землі, 25 березня, почався з акції “Дорога для всіх”, під час якої велосипедисти та мотоциклісти об’єдналися, щоб нагадати водіям авто про Правила дорожнього руху. Відповідно до ПДР, люди на велосипедах і мотоциклах є повноправними учасниками дорожнього руху поруч із водями автомобілів.

“Від чого залежить безпека на дорозі? Є три фактори. По-перше, від того, наскільки велосипедисти уважні. По-друге, від того, наскільки до правил дорожнього руху уважні водії. Третій дуже важливий чинник — це стандарти дорожньої інфраструктури, які напряму впливають на смертність на дорогах і кількість ДТП”, – нагадала медіакоординаторка Асоціації велосипедистів Києва Марина Блудша в інтерв’ю Громадському радіо перед початком акції “Дорога для всіх”.

doroga_dlya_vsih

“Акція “Дорога для всіх” – це свято весни від двоколесих учасників дорожнього руху чотириколесим. Для цього ми обрали 6 перехресть, на яких обрали точки безпеки для звертання до водіїв автівок у потоці”, – розповіла координаторка Асоціації велосипедистів Києва з допомоги постраждалим у вело-ДТП (ВелоХелп) Валерія Думанецька у своєму блозі на сайті АВК.

doroga_dlya_vsihdoroga_dlya_vsih17547019_743601205813071_3291792087535590756_o

“Нам потрібно дорогу поділити між усіма учасниками дорожнього руху рівноцінно. Щоб було комфортно і автомобілісту, і мотоциклісту, і велосипедисту. Для велосипедистів має бути велосипедна смуга”, – підкреслив координатор з національної роботи АВК Вадим Денисенко в коментарі 24 каналу.

День продовжився велонавчаннями з безпеки руху, які Велошкола Асоціації велосипедистів Києва провела спеціально на фестивалі документального кіно про права людей DocudaysUA. Велонавчання зібрали аншлаг у сквері Шота Руставелі біля Будинку кіно на вул.Саксаганського. Після теоретичної частини про Правила дорожнього руху, велотренери АВК провели навчальну поїздку по центральних вулицях Києва, щоб закріпити навички безпечної їзди. Велошкола з безпеки руху проходитиме в Києві двічі на місяць у різних районах, починаючи з 23 квітня.

veloshkola_docudays

У суботу після обіду центр Києва заповнили велосипедисти, бо о 14:00 почалась Критична Маса. Вперше флешмоб “Критична маса” відбувся у США 25 років тому. Відтоді щороку такі велопробіги проводяться по всьому світу. 25 березня в Києві кілька сотень велосипедистів зробили кілька кіл по центру міста, пересуваючись у крайній правій смузі дороги.

Critical_Mass_march_25_2017Critical_Mass_march_25_2017

Після Критичної Маси на правозахисному кінофестивалі DocudaysUA відбулась зустріч #КрутиПедаліКиїв: чи мають велосипедисти право на місто? Темою зустрічі була безпека велосипедистів, захист їхніх прав і переваги, які дає містам використання велотранспорту.

“Велосипедисти є тими, хто здатні змінити наше місто. Кожен обирає сам, заради чого крутити педалі: заради екологічної, економічної вигоди чи власного здоров’я. Для мене бути велосипедисткою – це можливість любити місто, в якому живеш”, – розповіла Анастасія Макаренко, директорка Асоціації велосипедистів Києва.

17424853_1485643488141935_793610477335267630_nkruty_pedali_kyiv_AVK

День Землі закінчився масовим нічним велокруїзом від Night Ride Kyiv.

У неділю, 26 березня, Асоціація велосипедистів Києва взяла участь у дискусії “Місто для всіх. Як Києву стати інклюзивним містом”, яку організували Mistosite та CEDOS на фестивалі DocudaysUA. Говорили про те, чому швидкі та сильні велосипедисти є маломобільними, чого підземні переходи – це зло, і що заважає комунальній корпорації “Київавтодор” почати ремонтувати дороги так, щоб ними могли повноцінно користуватися всі учасники дорожнього руху.

misto_dlya_lyudei

misto_dlya_liudei_docudays

На вихідних почала роботу Жива Бібліотека – інтерактивний проект, який став уже традиційною частиною DocudaysUA і має на меті збільшити взаєморозуміння в суспільстві. Якщо у звичайній бібліотеці обирають і читають книжки на цікаву тему, в «Живій бібліотеці» можна обрати людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй різноманітні питання.

zhyva_biblioteka

Цього року серед книжок Живої Бібліотеки вперше є велосипедисти та велосипедистки, які їздять протягом усього року. Поспілкуватися з ними можна з 14:00 до 19:00 в Будинку кіно (вул.Саксаганського, 6) до 30 березня.

Нагадаємо, що 1 квітня починається всесвітній флешмоб «30 днів на велосипеді / 30 days of biking». Щоби приєднатися, достатньо дати собі обіцянку їздити на велосипеді кожен день протягом квітня (на будь-яку відстань, з будь-якою метою, будь-куди) і ділитися своїми враженнями в соцмережах.

Джерело avk.org.ua

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved