Міста для людей: проект закінчився, але громадські кампанії тривають

Проект «Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній та Центральній Україні» завершився, але громадські кампанії тривають.

Наприкінці листопада завершився проект «Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній та Центральній Україні», який дав старт 12 адвокаційним кампаніям у різних містах. Громадські активісти, які лобіюють безпечні та зручні транспортні рішення для своїх міст, півроку мали фінансову та менторську підтримку.

Проект здійснювався в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

“Громадські кампанії в шести містах не завершуються з закінченням проекту. Кожна з кампаній перебуває на різних етапах реалізації, дехто з громадських активістів чекає на затвердження бюджетів міста, дехто продовжує свою роботу”, — прокоментувала директор Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

Кривий Ріг – Переходь вільно – ГО “Захід”, “Велокривбас”

У місті Кривий Ріг – промисловому гіганті України, площею 43 тис.га, населенням 645 тис. осіб (за чисельністю населення місто займає 8-е місце в Україні) важко знайти пішохідний перехід, пристосований та безпечний для людей пенсійного віку, маломобільних та з особливими потребами. Питання у відсутності впровадження найкращих практик цивілізованих країн та культури, при замовлені виконання будівельних робіт: бордюри зазвичай високі, немає тактильної плитки та контрастної розмітки, та ще й час (зеленого світла) для перетину дороги по пішохідному переходу буває коротким. Перелічені питання створюють незручності, потенційно аварійні ситуації, в цілому призводять до підвищення ризику небезпеки на дорозі.

Громадські активісти вирішили почати з заниження бордюрів — у першу чергу, занизити їх на проспекті Гагаріна як на одній з найбільш жвавих транспортних магістралей міста. У Кривому Розі провели інформаційну кампанію, триває збір підписів під петицією до 27 січня 2017 року.

Кривий Ріг – Транспорт для всіх – ГО Ukrainian Bike Family

Активісти виборюють право на зручне пересування в громадському електротранспорті для людей з обмеженими можливостями та велосипедистів. У Кривому Розі заборонено перевозити велосипед у тролейбусах і трамваях, хоча це дозволено законами України. Громадська організація продовжує інформкампанію, зустрічі з місцевими держслужбовцями та жителями міста.

Дніпро – Реконструкція Вокзальної площі – ГО DniproSmartCity

Активісти ГО DniproSmartCity просувають концепцію проекту реконструкції Вокзальної площі, яка передбачає створення

безбар’єрного середовища та велоінфраструктури біля вокзалу Дніпра. Мж активістами групи DniproSmartCity і заступником мера міста виникла конфронтація, бо той просував інший проект реконструкції Привокзальної площі. Петиція ГО DniproSmartCity за організацію і відкритий конкурс проектів реконструкції Вокзальної площі набрала достатньо голосів. Її розглянули і підтримали на виконкомі міськради Дніпра 30 листопада, напередодні сесії. Питання справді було винесене на сесію, але не було прийняте.

Харків – Тролейбус на Сумську – ГО “Міські реформи”

Активісти провели інфокампанію за новий тролейбусний маршрут у центрі Харкова, який дасть можливість зробити центр міста комфортним для всіх. та облаштувати зупинки на маршруті на відстані не більш ніж 400 метрів одна від одної. Завершується збір підписів під петицією “Тролейбус на Сумську!”, достатньої кількості ще не зібрано.

Харків – Велодоріжка Проспектом Науки – ГО “Харківський велосипедний союз”

Активісти провели адвокаційну кампанію в Харкові за велодоріжку в центрі. Збір підписів під петицією ще триває, зібрано вже майже вдвічі більшу кількість, ніж потрібно. Восени 2016 року Харківська міська рада затвердила Концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури в місті. Активісти налаштовані змагатися за те, щоб веломережа в Харкові містила велодоріжку проспектом Науки.

Харків – Харків пішохідний – ГО “Товариство учасників руху”

Активісти лобіюють створення в історичному центрі Харкова пішохідної туристичної зони, вільної від транспорту та парковок (спочатку на вихідні, потім на завжди). Протягом кампанії, під час якої було провдено декілька публічних акцій, зустрічей зі службовцями, пішохідних екскурсій, анкетування, залучено багато союзників, активісти досягли значних успіхів. І сподіваються на позитивне рішення щодо пішохідного простору в центрі Харкова з настанням теплої пори року.

Харків – Метро на дотик – ГО “Право вибору”

Активісти цієї адвокаційної кампанії хочуть зробити метро в Харкові доступним та безпечним для людей з вадами зору. Інструментами адвокаційної кампанії є також експертні інтерв’ю, тестування та дослідження маршрутів людей у метро. Харківський метрополітен анонсував запуск послуги супроводу людей з вадами зору, але активісти не збираються зупинятися на досягнутому.

Запоріжжя – Проект “Велоперемога” – ГО “Урбан-рух Запоріжжя велосипедне

Велоактивісти Запоріжжя ведуть перемовини з міською владою, переконуючи облаштувати велодоріжку на вул. Перемоги. У місті, де третина мешканців, користуються велосипедом, велоінфраструктури майже немає, а та, що є, не відповідає мінімальним вимогам зручності. При цьому 84% запоріжців підтвердили, що будуть регулярно користуватися новою велодоріжкою в центрі міста. 6 листопада велоактивісти заблокували рух на головному запорізькому мосту Запоріжжя, протестуючи проти нещодавно відкритої велодоріжки, якою неможливо користуватися.  ГО “Урбан-рух Запоріжжя велосипедне” планує проводити більше зустрічей з офіційними особами та просвітницької роботи про вигідність велоінфраструктури для міста.

Запоріжжя – Зупинки для людей – ГО “Свідоме місто”

Активісти взялися за аналіз і створення пілотного проекту зупинок громадського транспорту в Запоріжжі, які станом на зараз не виконують своїх функцій — є небезпечними, некомфортними і недоступними, не мають навігації тощо. Як повідомили в “Запоріжелектротрансі”, тендер на закупівлю електронних табло для зупинок транспорту провалився, але громадські активісти продовжують співпрацю з владою та моніторинг зупинок громадського транспорту (постійно оновлюється онлайн-карта зупинок).

Запоріжжя – Я люблю трамвай – ГО “Мережа ініціативної молоді”

Метою кампанії є продовження маршруту трамвая №14, який дасть змогу зв’язати густонаселені райони з центром Запоріжжя. Під час кампанії активісти проводили переговори з владою, опитували місцеве населення, заручилися підтримкою підприємств, які лежать вздовж трамвайного маршруту.

Павлоград – “Нульова смертність на Дніпровській” – ГО “Велосипедна асоціація Павлограда

Активісти провели кампанію, покликану зменшити смертність і кількість ДТП на вул. Дніпровській, яка проходить через усе місто, і зробити її безпечною для пішоходів та інших учасників дорожнього руху. ГО залучена до підготовки Концепції “Безпеки дорожнього руху на Дніпровській”, у разі ухвалення та фінансування якої вулицю буде обладнано засобами безпеки та запобігання ДТП. Робота громадських активістів отримала гідну оцінку від влади: міська рада Павлограда виділила приміщення у безоплатну оренду громадській організації «Велосипедна асоціація Павлограда» (http://tv-news.dp.ua/novyny/2952-dvokh-hromadskym-orhanizatsiiam-vydileno-prymishchennia-u-bezoplatnu-orendu).

Добропілля Донецької області — проект “Дорога. 5 км тиші” – ГО “Добропільський центр молоді “Добро

Активісти чекають на затвердження міського бюджету Добропілля. Метою проекту є ремонт 5 км об’їзної дороги задля поліпшення транспортної інфраструктури і підвищення безпеки дорожнього руху, бо після зміни магістральної траси через військові дії в зоні АТО вантажівки і військова техніка проходять центральними вулицями міста. Позитивними наслідками адвокаційної кампанії є не лише залучення союзників серед місцевих населення та влади, але й замовлення проектно-кошторисної документації на всі 5 км дороги. З 5 км встановлено балансоутримувача тільки 2 км (Добропільська міська рада), решта дороги, як виявили, активісти, нікому офіційно не належать.

Проект «Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній та Центральній Україні» стартував у січні 2016 року як серія навчальних воркшопів і продовжився влітку запуском адвокаційних кампаній. Учасниками проекту є представники багатьох громадських організацій з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда (Дніпропетровська область), Запоріжжя, Харкова та Добропілля (Донецька область). Улітку громадські організації, які здійснюють адвокаційні кампанії в різних містах на сході України, об’єдналися в “Міста для людей”. Органіційну та інформаційну підтримку об’єднанню “Міста для людей” надавали Асоціація велосипедистів Києва і PR-аґенція Bagels & Letters.

Попередні новини адвокаційних кампаній у містах можна дізнатися тут. Новини адвокаційних кампаній з різних міст висвітлювалися на сторінці проекту “Міста для людей” у Facebook.

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved