Міста для людей: новини громадських кампаній на сході України

Ми отримали свіжі новини про реалізацію адвокаційних кампаній у Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та Добропіллі, які здійснюють громадські активісти в рамках проекту USAID “Популяризація сталого та безпечного транспорту”.

Дніпро – Реконструкція Вокзальної площі – ГО DniproSmartCity

Після появи альтернативного проекту реконструкції Вокзальної площі, який презентувала влада, розпочався збір підписів під петицією “Про організацію та проведення відкритого конкурсу проектів реконструкції Вокзальної площі“.

Харків – Тролейбус на Сумську – ГО “Міські реформи”

Петиція “Тролейбус на Сумську!” з вимогою зробити новий тролейбусний маршрут у центрі Харкова та облаштувати зупинки на маршруті на відстані не більш як 400 метрів одна від одної, зібрала вже 364 підписи. Залишилося 37 днів, загалом треба зібрати 1000 підписів.

Харків – Велодоріжка Проспектом Науки – ГО “Харківський велосипедний союз”

Петиція активістів за продовження розвитку велоінфраструктури Харкова з вимогою створити веломаршрут по пр. Науки зібрала вже 1665 підписів.

Нагадаємо, у жовтні харківська влада затвердила Концепцію розвитку велосипедного руху і облаштування велосипедної інфраструктури. Для того, щоб вона стала реальністю, необхідно сформувати та затвердити міську програму розвитку велотранспорту.

Харків – Пішохідна вулиця – ГО “Товариство учасників руху”

Як і навіщо зробити пішохідними кілька вулиць у центрі Харкова? Що думають про це місцеві жителі, активісти, влада?

Сюжет харківського каналу ОТБ.

Запоріжжя – “Велоперемога” – ГО “Урбан-рух Запоріжжя велосипедне

6 листопада в Запоріжжі пройшов флешмоб проти дискримінації велосипедистів і проти непродуманих технічних рішень при влаштуванні велоінфраструктури. Організаторами протесту виступили не конкретні ГО, а вся велоспільнота міста.

Учасники акції на півгодини перекрили рух мостом Преображенського в напрямку Хортиці, щоб привернути увагу громадськості до проблем велоінфраструктури. Сюжет Громадського.ТБ про недоліки першої велодоріжки в Запоріжжі.

ЗМІ про акцію протесту: http://www.hromadske-zp.tv/zaporizki-veloaktivisti-perekrili-rux-na-mostu-preobrazhenskogo/
http://mria.zp.ua/obshhestvo/zaporozhe/zaporozhskie-velosipedisty-razozlili.html
http://gazeta.zp.ua/news/velosipedisty-zaporozhja-borjutsja-za-vozmozhnost-bezopasnogo-dvizhenija
http://www.061.ua/news/1431234
http://zp.depo.ua/ukr/zp/veloaktivisti-zablokuvali-ruh-na-golovnomu-zaporizkomu-06112016140600
http://iz.com.ua/zaporoje/109682-v-seti-poyavilos-polnoe-video-dtp-na-mostu-preobrazhenskogo.html

20161106_101339

Добропілля Донецької області – проект “Дорога. 5 км тиші” – ГО “Добропільський центр молоді “Добро

Нагадаємо, через центр Добропілля Донецької області після початку військових дій проходить важка військова техніка і вантажівки, забруднюючи місто вихлопами і шумом. Активісти громадської кампанії “5 км тиші”, яка розпочалась навесні 2016 року, виявили, що більше половини об’їзної дороги Добропілля нікому не належить, тож жоден з органів влади за неї не відповідальний. Міська влада не проти відремонтувати об’їзну дорогу, яка перебуває в аварійному стані, але Добропіллю належить всього 2 км дороги. А для того, щоб зробити капітальний ремонт, потрібно виявити балансоутримувача інших 3 км.

ЗМІ: http://www.06277.com.ua/news/1424810

Будет ли в Доброполье объездная дорога?

Проект «Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній та Центральній Україні» стартував у січні 2016 року як серія навчальних воркшопів і продовжився влітку запуском адвокаційних кампаній. Учасниками проекту є представники багатьох громадських організацій з Дніпра, Кривого Рогу, Павлограда (Дніпропетровська область), Запоріжжя, Харкова та Добропілля (Донецька область). Окрім згаданих вище кампаній, реалізовують також “Переходь вільно!” (Кривий Ріг, ГО “Захід”, “Велокривбас”), Транспорт для всіх (Кривий Ріг, ГО Ukrainian Bike Family), “Метро на дотик” (Харків, ГО “Право вибору”), Зупинки для людей (Запоріжжя, ГО “Свідоме місто”), “Я люблю трамвай” (Запоріжжя, ГО “Мережа ініціативної молоді”), “Нульова смертність на Дніпровській” (Павлоград, ГО “Велосипедна асоціація Павлограда”).

Улітку громадські організації, які здійснюють адвокаційні кампанії в різних містах на сході України, об’єдналися в “Міста для людей”. Органіційну та інформаційну підтримку об’єднанню “Міста для людей” надають Асоціація велосипедистів Києва і PR-аґенція Bagels & Letters.

Попередні новини адвокаційних кампаній у містах можна дізнатися тут. Стежити за новинами в різних містах можна на сторінці проекту “Міста для людей” у Facebook

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved