Громадські активісти об’єдналися в Українську веломережу

Активісти громадських організацій з 11 міст України об’єдналися в Українську велосипедну мережу, яку презентували 21 жовтня на міжнародній конференцій “Велофорум-2016” у Харкові.

Українська велосипедна мережа – це об’єднання локальних громадських організацій, яке займатиметься лобіюванням велосипедного транспорту та змінами умов для розвитку велоінфраструктури на загальнодержавному рівні. Основна мета УВМ: “Кожен може безпечно і комфортно пересуватися велосипедом по всій Україні”.

До Української велосипедної мережі увійшли: Дніпро (Дніпровська асоціація велосипедистів), Київ (Асоціація велосипедистів Києва), Кривий Ріг (ГО “Велокривбас”), Львів (ГО “Львівська асоціація велосипедистів”), Миколаїв (ГО “Альтер-Спорт”), Одеса (ГО “ВелоВектор”, Urban Inst.), Павлоград (ГО “Велосипедна Асоціація Павлограда”), Полтава (ГО “СІТІ ЛАБ”), Харків (ГО “Міські Реформи”), Черкаси (Асоціація велосипедистів Черкас), Чернівці (ЧОГО “Буковинська агенція регіонального розвитку”).

ЯК СТАТИ ЧЛЕНОМ УВМ

Членами Української велосипедної мережі можуть бути зареєстровані громадські організації та неформальні ініціативи, які займаються питаннями розвитку велосипедного транспорту у своїх містах. Асоційованими членами можуть бути зацікавлені в розвитку велоруху комерційні організації, державні установи, науково-дослідчі заклади.

Меморандум про співпрацю тут.
Анкета на вступ тут.

Організаційний процес об’єднання Української веломережі триває протягом 2016 року,  установчі збори та презентація коаліції громадських організацій відбулася на Велофорумі-2016.

Фото: Віталій Сидоренко

До кінця 2017 року перед Українською веломережею стоять три основні цілі:

1) Створення національної стратегії розвитку велосипедного транспорту в Україні

На сьогодні питання велотранспорту не входить у жоден національний стратегічний документ, його немає не лише в транспортній, але й екологічній та інфраструктурній стратегіях. “На жаль, у більшості міст ініціативи все ще не підіймаються знизу вгору, як це б мало бути, а приходять “згори”, – пояснила голова Української веломережі Тетяна Лебухорська, координаторка програми «Сталий розвиток» Буковинської агенції регіонального розвитку (Чернівці). – Тому національна стратегія дуже важлива. Коли вона з’явиться, це буде вказівкою для керівництва кожного міста почати роботу у “велосипедному напрямку”. Окрім того, з’явиться стратегія – з’явиться і якесь фінасування для втілення важливих проектів у життя”.

2) Зміна швидкісного режиму на українських дорогах: скасування нештрафованого дозволу на перевищення швидкості на 20 км/год і зменшення швидкості в населених пунктах до 50 км/год

“50 км + нештрафовані 19 – це 79 км на годину, які є летальними, це та швидкість, на якій автомобіліст уже не завжди вчасно встигає вжити необхідних заходів. Ця норма була написана тоді, коли радари не могли чітко виміряти швидкість рухомого об’єкту. Ілон Маск посадив ракету на плавучу платформу, чому радари досі мають помилятись на 20 км/год?”, – каже координатор з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва Вадим Денисенко.

3) Оновлення державних будівельних норм (ДБН)

“Вулиці, які можна проектувати в Україні за ДБНами, – широчезні, смуги руху транспорту – широчезні, відстані від тротуару до проїжджої частини – величезні, і ця гігантоманія – корінь зла для проектантів велоінфраструктури. Між тим, за досвідом країн Євросоюзу, смуги руху транспорту можна безболісно зменшувати. Зараз виходить друга редакція ДБНів, і в них можна вносити зміни”, – заявив Вадим Денисенко.

 

 

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved