У центрі Харкова символічно відкрили пішохідну туристичну зону

17 вересня активісти проекту «Свободу пішоходу!» провели в Харкові символічне відкриття пішохідної туристичної зони в центрі міста. Акція розпочалась об 11.00 на початку вулиці Квітки-Основ’яненка й буде приурочена до Європейського Тижня Мобільності.

Як і обіцяли організатори акції, у відкритті пішохідної зони взяв участь сам Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко, роль якого зіграв актор одного з харківських театрів.

пішохідна зона в Харкові під час ЄТМ

Пішохідна зона в Харкові під час ЄТМ.  Фото KHARKIV Today

“Акція спрямована на те, щоб ще раз привернути увагу керівництва Харкова і харків’ян до проблеми відсутності в центрі міста пішохідної зони й залучити їх до створення такої зони”, — повідомив керівник проекту й голова Громадської спілки захисту пішоходів Віктор Козоріз. За задумом громадських активістів, до пішохідної зони має ввійти вулиця Квітки-Основ’яненка та вулиця Університетська (від Павлівського майдану до Бурсацького узвозу) а також Університетська гірка, Покровський сквер і пішохідна частина майдану Конституції. Ця заповідна територія містить багато об’єктів культурно-історичної спадщини й тому вона має бути закрита для руху та паркування транспорту, щоб пішоходи і туристи могли почуватися тут безпечно і комфортно.

“Ще кілька місяців тому ми презентували Концепцію створення в центральній частині Харкова пішохідної туристичної зони «Старе місто» і ця ідея отримала схвальні відгуки фахівців та пересічних харків’ян, – каже Віктор Козоріз. ― Тепер ми розраховуємо на те, що ця ідея буде підтримана й керівництвом Харківської міської ради, яке хоче бачити Харків сучасним проєвропейським містом». Він також повідомив, що створення безперервних пішохідних зон передбачено проектом Стратегії розвитку Харкова на період до 2020 року, яка незабаром буде винесена на розгляд сесії Харківської міської ради.

Як і обіцяли організатори акції, у відкритті пішохідної зони взяв участь сам Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко, роль якого зіграв актор одного з харківських театрів.

Як і обіцяли організатори акції, у відкритті пішохідної зони взяв участь сам Григорій Федорович Квітка-Основ’яненко, роль якого зіграв актор одного з харківських театрів. Фото KHARKIV Today

Нагадаємо, що Концепція створення пішохідної туристичної зони «Старе місто» була розроблена ГО «Товариство учасників руху» в рамках проекту «Популяризація безпечного та сталого транспорту в східній Україні», що реалізовується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Ознайомитися з Концепцією можна на сайті: http://www.pishohid.org.ua/

Європейський Тиждень Мобільності — це щорічна кампанія, яка проводиться щороку з 16 до 22 вересня в понад 5 тис. міст Європи. Метою кампанії є покращення екологічного стану міст через заохочення місцевих органів влади до включення заходів у сфері сталого розвитку транспорту в перспективні міські програми, пропаганди здорового способу життя та стимулювання городян до користування альтернативними видами транспорту. Нинішнього року ЄТМ проходить під гаслом року «Розумна і стійка мобільність – інвестиція для Європи», що передбачає запровадження розумної мобільності за всіма напрямками: від громадського сектора до приватного бізнесу, від суспільства і в цілому до конкретної людини.

Проект ініційований Асоціацією велосипедистів Києва у рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнери проекту — американська громадська організація One Street (засновниця та автор навчальної програми — С’ю Кнауп) та харківська PR-аґенція “Bagels & Letters”.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved