Громадські активісти з 6 міст східної України розвивають безпечний і сталий транспорт

Асоціація велосипедистів Києва в рамках проекту “Популяризація сталого та безпечного транспорту”, допомогає активістам на сході України створювати комфортні публічні простори та просувати безпечну мобільність у своїх містах.

13775866_984836458298856_4446617530430321917_n

Мета проекту

Проект покликаний продемонструвати, популяризувати та розширити успішні практики громадянської активності у Східній Україні. Адже у міських громадах безпечний та ефективний транспорт та використання громадських територій є тією сферою, у якій активісти можуть об’єднатися і скористатися перевагами реформ (зокрема, децентралізації) з метою створення сучасного міського простору за європейським зразком. Дані досліджень показують, що стан транспорту, доріг і забезпечення громадської безпеки є проблемними в у східноукраїнських містах.

Історія проекту

Проект «Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній та Центральній Україні» розпочався ще у січні 2016 року як серія навчальних воркшопів у Харкові,  Дніпропетровську та Запоріжжі. Його учасниками стали представники понад 18 громадських організацій з Дніпропетровська, Кривого Рогу, Павлограду (Дніпропетровська область), Запоріжжя, Херсону, Харкова, Бахмута та Добропілля (Донецька область).

Під час воркшопів було сплановано адвокаційні кампанії у сферах сталої та безпечної мобільності, зокрема розв’язання транспортних проблем, розвиток велотранспорту, доступність міста для малобільних груп і таке інше.

14203153_1269589116414041_4478400022056087604_n

Навчальний візит активістів до Києва: у стінах Департаменту містобудування та архітектури, квітень 2016

У квітні громадські активісти презентували найкращі кампанії в рамках навчального візиту до Києва. Під час даного візиту активісти відвідали Департамент містобудування та архітектури, Комітет транспортної інфраструктури при Верховній Раді України, а також презентували для ЗМІ та активістів зі сфер урбаністики та транспорту свої кампанії в культурному центрі “Izone”.

У липні стартував другий етап проекту, в рамках якого найкращі 12 кампаній буде втілено у життя місцевими активістами. З точки зору потенціалу кампанії мають всі шанси дати значні результати, а також поширити серед активних громадян українських міст успішні практики позитивних перетворень на локальному та національному рівнях.
Адвокаційні кампанії, що реалізовуються громадськими організаціями – учасниками проекту зі східної України:

– Переходь вільно!, ГО “Захід,” (Кривий Ріг)
– Транспорт для всіх, ГО “Ukrainian Bike Family” (Кривий Ріг)
– Реконструкція Вокзальної площі, ГО “DniproSmartCity” (Дніпро)
– Нульова смертність на Дніпровській, ГО “Велосипедна асоціація Павлограда” (Павлоград, Дніпропетровська обл.)
– Тролейбус на Сумську, ГО “Міські Реформи” (Харків)
– Метро на дотик, ГО “Агенти змін” та ГО “Право вибору” (Харків)
– “Харків за пішохідний центр”, ГО “Товариство учасників руху” (Харків)
– Велодоріжка на Науки, ГО ВК “Харківський велосипедний союз” (Харків)
– Велоперемога, ГО “Урбан-рух “Запоріжжя велосипедне” (Запоріжжя)
– Зупинки для людей, ГО “Свідоме Місто” (Запоріжжя)
– Я люблю трамвай, ГО “Мережа ініціативної молоді” (Запоріжжя)
– Дорога, ГО “Добропільський центр молоді “ДОБРО” (Добропілля, Донецька обл.)

Велоекскурсія на тему “Адвокація і громадянська участь у створенні нового Києва”, 9 квітня 2016 року

Новини кампаній

Запоріжжя

У липні в Запоріжжі водночас стартували три кампанії за покращення міської інфраструктури. Громадські активісти також закликають запоріжців долучитися до формування онлайн-карти зупинок, підтримати проект велосмуги проспектом Перемоги та надсилати свої пропозиції щодо покращення міського електротранспорту.

13882449_1334094126604173_6066969986722443355_n

Адвокація у дії: наші активісти з Запоріжжя у стінах мерії

Добропілля, Донецька область

Перебуваючи за 20 кілометрів від Красноармійська, Добропілля стоїть на шляху вантажного та військового транспорту, що йде в зону АТО. Після закриття через військові дії траси H-20 шлях з півночі Донецької області до Маріуполя пролягає крізь місто. Через поганий стан об’їзної дороги на вулиці Східній вантажівки прямують до центру Добропілля, руйнуючи дорожне покриття, створюючи затори та аварійні ситуації, погіршуючи екологічний стан міста. На капітальний ремонт об’їздної дороги мешканці міста чекають вже 18 років, а зі зростанням трафіку військової техніки проблема ще більше загострилась.

Активісти ГО “Східний вітер” та Добропільського центру молоді “ДОБРО” наразі реалізовують кампанію на підтримку ремонту шляху. Вони наголошують, що відновлення об’їзної дороги важливе не тільки з точки зору логістики — це і соціально важливий проект.

Офіційна сторінка проекту на Фейсбук.

Даний проект реалізується Асоціацією в рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). АВК координує проект разом з PR-агенцією “Bagels & Letters” за участі неприбуткової організації OneStreet (США).

Детальнішою інформацією про проект із вами поділяться:
PR-аґенція “Bagels & Letters”,
Іванна Скиба-Якубова, +380 97 905 82 98, ivanna.skyba(at)gmail.com

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved