Уряд готовий оновити Транспортну стратегію 2020 з урахуванням велотранспорту

Міністерство інфраструктури запросило профільні громадські організації, зокрема Асоціацію велосипедистів Києва, до оновлення Транспортної стратегії України 2020 з урахуванням велотранспорту, повідомляє АВК.

Представники АВК та Національного екологічного центру України зустрілися з першим заступником міністра інфраструктури Євгеном Кравцовим 9 серпня. Від АВК на зустрічі були присутні координаторка роботи Асоціації по Києву, радниця міського голови з питань розвитку велоінфраструктури Ксенія Семенова, координатор з національної роботи Вадим Денисенко та координаторка програми Національного екологічного центру України зі зміни клімату Марія Сторчило.

У Мінінфраструктури заявили, що уряд готовий приділяти увагу міській мобільності та розвитку велосипедного транспорту на національному рівні.

Конкретні зміни, впровадження яких анонсували в Міністерстві інфраструктури:

  1. Осучаснення правил перевезення пасажирів у міському транспорті з урахуванням потреб маломобільних груп та можливістю провезення велосипедів. Востаннє ці правила зазнавали змін у 1997 році.
  2. Створення умов для зручного перевезення велосипедів у приміських електричках (веловагон).

Крім того, у міністерстві запевнили, що готові підтримувати зміни до державних будівельних норм, які допоможуть будувати ефективну велоінфраструктуру в містах. Мінінфраструктури не є профільним міністерством по змінах до ДБН, але вони готові надавати підтримку.

Ми дуже натхненні відкритістю міністерства та рівнем розуміння проблеми, на якому ми вели обговорення. Сподіваємся на успішну взаємодію”, – прокоментував результати зустрічі координатор національної роботи АВК Вадим Денисенко

Міністерство інфраструктури розробляє нацстратегію з урахуванням велотранспорту

Учасники зустрічі домовилися про наступні дії в рамках співпраці:

1. Оновлення транспортної стратегії:

  1. Внутрішня група міністерства поділиться напрацюваннями.
  2. АВК надасть консультації в межах своєї компетенції.
  3. АВК залучає партнерські НГО, що займаються питаннями міської мобільності та доступності транспорту для розробки пропозицій в межах їхніх компетенцій.
  4. Екоцентр НЕЦУ розробить пропозиції по екологічній складовій стратегії.

2. Правила перевезення в муніципальному громадському транспортіАВК залучає партнерські НГО, що займаються питаннями міської мобільності та доступності транспорту і подає спільні пропозиції по осучасненню правил.

3. Приміське залізничне сполученняАсоціація надасть рекомендації з покращення приміського залізничного сполучення в рамках комбінації вело+залізниця.

4. Bike-friendly законодавство: АВК надасть для ознайомлення коментарі до змін у ДБН для ефективнішного будівництва велоінфраструктури.

В Асоціації велосипедистів Києва розраховують на підтримку цих правок з боку міністерства.

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved