Європейські новини: Норвегія інвестує мільярд доларів у велоінфраструктуру

Країна, у якій всього 5 мільйонів жителів, пропонує інвестувати неймовірно велику суму у велоінфраструктуру. Згідно плану, оприлюдненого минулого тижня, Норвегія інвестує $923 мільйони, щоб побудувати 10 широких двополісних шосе для велосипедів. Нові дороги розширять мережу захищених велодоріжок у 9 найбільших містах, поєднуючи їх з передмістями і між собою.

Осло, столиця Норвегії. Фото: Таня Косянчук

Ключовий елемент плану — зменшення шкідливих викидів від транспорту на 50%. Це забезпечить збільшення тривалості життя і поліпшення здоров’я своїх громадян.

Лофотенські острови, Норвегія. Фото: Таня Косянчук

Однак, незважаючи на всі позитивні сторони, у проекту з’явилась своя опозиція. У Норвегії великі перепади висот, які велосипедистам доведеться долати. Загалом, уряд Норвегії сподівається переконати 20% громадян, пасажирів громадського транспорту і автолюбителів, пересісти на велосипед.

Інші вважають, що якщо проект все ж таки буде реалізований в повному обсязі, країна отримає значний ріст продажів електричних велосипедів. В цілому, Норвегія хотіла б мати нульове збільшення кількості автомобілів на своїх дорогах до 2030 року.

 

Джерело gas2.org

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved