Велоорганізації з 13 міст України зустрілися і обговорили план дій

12-13 березня 2016 в офісі Асоціації велосипедистів Києва відбулася зустріч велосипедних організацій з 13 міст України. На зустрічі обговорили найважливіші плани на рік та побрейнстормили щодо кращої співпраці українських веломіст.

DSC_1000

У роботі взяли участь представники Вишгорода, Дніпропетровска, Києва, Кривого Рогу, Львова, Миколаєва, Одеси, Павлограда, Полтави, Харкова, Херсона, Черкас та Чернівців.

DSC_0991

Після шестигодинного обговорення учасники вирішили сконцентрувати зусилля велосипедних організацій України для вирішення таких трьох питань:

  • розробка та лобіювання Національної стратегії розвитку велотранспорту,
  • оновлення Державних будівельних норм у частині проектування для велотранспорту,
  • домогтися відміни нештрафованого перевищення швидкості на 20 км/год.

Роботу з Національної стратегії координуватиме Харків, зміни до ДБН – Київ, а відміну нештрафованих “+20” – Полтава. У кожній групі працюватиме щонайменше 5 інших веломіст, а також всі міста-учасники долучатимуться до організації акцій та збору даних.

DSC_0994

Також учасники встигли трохи поговорити про механізми співпраці: як часто зустрічатися, як приймати рішення, як долучати інші громадські ініціативи до роботи. Наразі ці питання остаточно не узгоджені, оскільки всі зусилля було вирішено спрямувати в першу чергу на досягнення цих трьох цілей.

DSC_0987 - Copy

Наступна зустріч учасників коаліції призначена на 11-12 червня, також у Києві. Тоді планується оновити плани робіт відповідно до уже зроблених кроків та більш глибоко попрацювати над оргаінзаційною структурою коаліції.

DSC_0990

Координатором роботи коаліції наразі обрано Ярослава Концевого, велоактивіста з Херсона.

Організатором першої національної зустрічі громадських велосипедних організацій є Асоціація велосипедистів Києва. АВК надзвичайно вдячніа Представництву Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні за фінансову підтримку цієї та наступної зустрічей та за можливість організувати повноцінну національну роботу українських велоактивістів.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved