Зміна транспортного засобу: чому велосипед – це відповідь майже на всі питання

Manfred-Neun-in-Taipei-640x480
Публікація Манфреда Нойна,
Президента Європейської федерації велосипедистів – Світового велосипедного альянсу 

В часи кліматичних викликів, сучасне вирішення транспортних проблем, які постають перед суспільством, вимагає майже повної відсутності енерговитрат, рівноправності, спроможності пересуватися містом легко, з користю для здоровя та навіть приємно. Трансформація енергетичного сектору має вирішальне значення в утриманні рівня глобального потепління до 2°C (або 1.5°C). Проте ця трансформація буде приречена на поразку без зміни парадигми в сфері транспорту, яка через зростання викидів СО2 з 1990 року невпинно стає невирішуємою проблемою. У нещодавній доповіді Європейського парламенту щодо міського транспорту  містяться цікаві елементи в обговоренні зміни парадигми, але їй бракує візії, яка б ставила пересування пішки, велосипедом та громадським транспортом вище за використання приватних автомобілів. 

Давайте зафіксуємо: 2015 рік був важливим роком для велосфери. Люксембурзька декларація,  угода, що була підписана в жовтні між 28 країнами-членами Європейського Союзу та Європейською комісією, закріпила «прихильність в сприянні розвитку велотранспорту як кліматично дружнього  та ефективного транспортного засобу». Вперше декларація закликає до розробки велостратегії, що ілюструвала б загальноєвропейські  переваги велопересування,  і, в той же час, до запровадження законопроектів, бюджету та фінансових інструментів, що збільшать відсоток користування велотранспортом та сприятиме створенню робочих місць в ЄС. Також рекомендується, щоб ЄС та всі країни-члени встановили стандарти велосипедного транспорту, що стало би  значним кроком у розвитку велотранспортної політики на всій території ЄС.

У той же самий час, нові технології у велосипедній сфері виступають як потужні рішення політичних проблем. Базове дослідження, що було проведене для Європейського проекту CycleLogistics, свідчить, що вантажні велосипеди та велокур’єри можуть доставляти 50% товарів та замовлень в центр міст та з центру, що допоможе ЄС до 2030 року наблизитися до позначки 0 викидів вуглецю в частці міських перевезень.

Коли мова йде про створення робочих місць, зеленого економічного зростання та інновацій, які всі є стратегічно важливими для ЄС, то велосипедний сектор відіграє тут важливу роль.  Електричні велосипеди перевищують продажі електричних автомобілей у 10 разів, оскільки в міських умовах вони працюють набагато краще, ніж автомобілі, особливо якщо мова йде про щоденні поїздки містом дистанцією до 30 км у переповненому громадському транспорті.

Дивлячись на більш широку картину, нещодавне дослідження «Global High Shift Scenario» показало, що при користуванні велотранспортом  світ зможе за наступні декілька десятиліть заощадити 25 трильйонів американських доларів на транспортні витрати та сприяти розширенню одинадцяти нових напрямів Сталого Розвитку.

Повертаючись знову до справ у Європі, високий рівень експертизи щодо велоінфраструктури та її невикористаний потенціал в економіці та зелених інноваціях має переконати державних діячів внести велопитання до порядку денного. Зміни можуть бути досягнені, коли в нас буде політична воля це зробити.

Це наш виклик у 2016 році: прослідкувати, щоб Європейська Комісія виконувала своє зобов’язання щодо Люксембурзької декларації та працювала з країнами-членами, містами, примисловістю, громадянським суспільством, щоб зробити велопересування одним із основних екологічних транспортних засобів.

Переклад Оксана Тарапатова
Джерело blogactiv.eu

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved