Активісти транспортної сфери вчаться боротися (прес-реліз)

Досягати своїх цілей у боротьбі за якісний і доступний для кожного транспорт громадські активісти вчаться в програмі “Популяризація безпечного та сталого транспорту у Східній та Центральній Україні”. Перший тренінг відбувся наприкінці січня у Харкові, далі проект працюватиме також у Дніпропетровській та Запорізькій областях, із залученням громадських активістів цих регіонів, а також міст Донеччини та Луганщини, що знаходяться під українською юрисдикцією. Участь у проекті безкоштовна.

IMG_20160130_175450

 

Відкриття нових трамвайних і тролейбусних маршрутів, розбудова велоінфраструктури, доступність громадського транспорту для маломобільних груп (людей з інвалідністю, літніх людей, людей із дитячими колясками тощо), створення пішохідних зон у містах — це все дуже складні, але абсолютно досяжні речі, переконані автори проекту. Головне — знати, як правильно до них підійти. Тож задача тренерів — навчити громадських активістів розробляти та втілювати максимально результативні адвокаційні кампанії: тобто, кампанії, спрямовані не просто на популяризацію ідей, а на досягнення конкретних цілей.

IMG_20160130_182928

“Звісно, наша генеральна мета — це розвиток в Україні транспортної системи, користування якою не вимагатиме від людини зусиль, — говорить один із авторів та тренерів проекту, громадський активіст та випусник Програми ім. Фулбрайта Віктор Загреба. — Але це мета довгострокова, а найближча задача — підказати активістам транспортної сфери, що і як можна робити, аби зусилля приносили кращі та швидші результати”.

Перша частина проекту — серія дводенних тренінгів з реалізації адвокаційних кампаній. Тут учасникам допомагають чітко побачити проблеми та зрозуміти їхні причини; з’ясувати, від кого конкретно залежить вирішення проблем; зрозуміти, як отримати максимально широку суспільну (зокрема — медійну) підтримку своїх проектів; правильно порахувати бюджети кампаній та знайти фінансування і таке інше.

IMG_20160131_172251

На другому етапі учасники проекту разом із тренерами працюватимуть у групах, розробляючи власні кампанії — не тренувальні, а ті, які вони справді збираються реалізувати у власних містах.

У першому тренінгу, який відбувся 30-31 січня у Харкові, взяли участь представники ГО ВК “Харківський велосипедний союз”, “ХарьковТурист”, ХГО “Просвіта”, ГО “Товариство учасників руху”, ГО “Харківський центр молодих інвалідів та членів їх сімей “Право вибору”, ГО “Міські реформи” (усі — Харків), групи “Агенти змін” (Харків-Київ) та ГО “Велоінтеграція” (Бахмут).

Ірина Бондаренко, ще одна тренерка проекту та виконавчий директор Асоціації велосипедистів Києва, розповідає, що її приємно вразив спектр проблем, із якими працюють харківські активісти, та рівень заглибленості у них:

“Дуже круто, коли люди оперують не просто візіями, а розумінням того, де конкретно потрібні велосмуги, як зробити метро безпечним для незрячих людей, де саме мала би бути створена пішохідна зона, якого транспортного маршруту не вистачає. Сподіваємося, що найближчого року активістам удасться і переконати органи міського самоуправління в необхідності вирішення цих проблем, і отримати якнайширшу підтримку громадськості”.

Вікторія Смагіна, одна з учасниць тренінгу, віце-президент ГО ВК “Харківський велосипедний союз”, говорить, що проект став корисним уже на першому етапі:

“Усім, хто довго займається громадською діяльністю, в якийсь момент здається, що ми вже все вміємо і все робимо, але чомусь нам не все вдається. Такі тренінги необхідні, щоб побачити нові шляхи, нові способи, поглянути на проблеми під іншим кутом зору. Зрештою, це додаткове натхнення, нові контакти і розуміння того, що ми не самі”.

Зареєструватися до участі в тренінгах у Дніпропетровську та Запоріжжі можна за лінком.

Проект ініційований Асоціацією велосипедистів Києва у рамках Української Ініціативи з Підвищення Впевненості (UCBI) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнери проекту — американська громадська організація One Street (засновниця та автор навчальної програми — С’ю Кнауп) та харківська PR-аґенція “Bagels & Letters”.

Детальнішою інформацією про проект із вами поділяться:
PR-аґенція “Bagels & Letters”,
Іванна Скиба-Якубова, +380 97 905 82 98, ivanna.skyba(at)gmail.com
Тетяна Ландесман, +380 63 22 22 583, landesman@bagels-letters.com

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved