Лише одне з трьох перевезень потребує автотранспорту, більше 2/3 можна зaмінити на велосипеди

Машини та вантажівки – необхідна частина міських переміщень, але виникає питання: наскільки багато їх може бути? У містах виникає необхідність у скороченні кількості автотранспортних засобів. Натомість більше перевезень може бути виконано велосипедами, електровелосипедами, вантажними велосипедами та електро-вантажними велосипедами. Відповідно до нових результатів дослідження, у 68% подорожей використання автотранспортного засобу може бути замінено на велосипеди, говорить професорка, доктор наук Кеті Мачаріс, виступаючи на Європейській конфереції з велосипедного транспорту в Іспанії.

Мачаріс є професоркою Брюссельського вільного університету (the Vrije Universiteit Brussel), її дослідницька група MOBI (скорочено від Мобільність, перевезення та самохідні технології) є міждисциплінарною та фокусується на екологічних перевезеннях, електричних та гібридних транспорних засобах та на урбаністичній мобільності.

«В Європейській федерації велосипедистів (ЄСФ) ми говорили, що у 51% міських пересувань можна відмовитися від використання автомобілей, вантажівок та фургонів», – говорить менеджер проектів Др. Ренді Жевніцькі, посилаючись на дослідження CycleLogistics, поведене експертами з екологічного розвитку траспорту FGM-Amor в Австрії. «Результати дослідження Брюссельського університету в поєднанні з результатами Амстердамського університету свідчать про те, що є набагато більший потенціал для переміщення товарів шляхом використання велотранспорту».

Дослідницька група МОВІ та група Брюссельського вільного університету досліджують, як включити стекхолдерів до процесу прийняття рішень та оцінювання в сфері транспорту та пересувань. Кеті Мачаріс була залучена до декількох регіональних, національних та загальноєвропейських дослідницьких проектів та працювала над такими темами, як впровадження інноваційних проектів для розподілу міста, оцінка заходів політики в сфері логістики та екологічної мобільності, розвиток аналітичної системи з різномаїттям діючих осіб та критеріїв, і т. ін.

Презентації Кеті Мачаріс та інших доповідачів конференції доступні для завантаження на сторінці Конференції

Європейська федерація велосипедистів (ЄСФ) є партнером в проекті Європейського Союзу PRO-E-Bike.

Про автора

Ренді Жевніцькі має багатий досвід у світі велоспорту, раніше працював з Fietsersbond Brussels  (Союз Велосипедистів Брюсселя) і ряді інших проектів, що фінансуються ЄС, як-от Life-Cycle. В ЄСФ він займає позицію Керівника програми «Здоров’я» та менеджера проектів Cycle Logistics and Pro-E-Bike.  Контактна інформація: randy@ecf.com

 

Переклад Оксана Тарапатова
Джерело ecf.com

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved