Нове правило про обгін велосипедистів

В мережі з’являються новини про можливі введення нових правил дорожнього руху, що стосуються велосипедистів. Мова йде про обов’язковість шоломів, справні гальма, фари, посвідчення особи, телефони «за кермом» та алкогольне сп’яніння. Нововведення активно обговорюються, особливо багато питань викликає тема шоломів, але хочемо звернути увагу на інше.

Вводячи додаткові «must» та обмеження для велосипедистів, варто враховувати, що їх безпека на дорозі залежить не лише від них самих, але і від головних учасників руху — водіїв транспортних засобів. Обгін — один з найнебезпечніших маневрів при їзді, особливо для таких уразливих її учасників, як велосипедисти. Велика кількість нещасних випадків стається саме при обгоні автомобілем велосипеду, тим не менше це ніяк не описано в правилах дорожнього руху.

Велосипедисти (та мотоциклісти) не їздять по прямих лініях. Досить часто, коли їм потрібно оминути перешкоду чи пошкоджене дорожнє полотно, яке водій може навіть не помітити, велосипедисти змушені різко звернути з сторону. Простір, який при цьому використовується велосипедистами, в англійському дорожньому законодавстві, наприклад, називається «динамічна оболонка». Це межі навколо велосипеду, які водіям транспортних засобів заборонено перетинати. В Highway Code (ПДД Великобританії є окреме) правило:

Rule 163.

…(при обгоні) «give motorcyclists, cyclists and horse riders at least as much room as you would when overtaking a car»,

що означає,

…«при обгоні мотоциклістів, велосипедистів та вершників давайте їм стільки місця, скільки б ви дали обганяючи автомобіль».

Відеоматеріал, що доступно пояснює цей розділ. Ми переклали субтитри до нього на українську мову:

Враховуючи такий досвід та відсутність подібного регулювання в українському законодавстві, пропонуємо ввести в Правила дорожнього руху, а саме в розділ 13. «Дистанція, інтервал, зустрічний роз’їзд» новий окремий пункт 13.5. Автори бачать його формулювання так:

13.5. Під час обгону, випередження чи об’їзду велосипедиста, мопеда, мотоцикла, гужового возу чи вершника водій транспортного засобу зобов’язаний надати їм стільки ж місця, скільки надається при обгоні автомобілю, але не менше, ніж 2 метри.

Крім англійського досвіду, враховуючи українські реалії вважаємо важливим вказати саме точну мінімальну відстань (2 м) в формулюванні.

Мопед, молтоцикл, гужовий віз 🙂 та вершники взяті з формулювань ПДД і включені в цей пункт по тих самих причинах, що велосипедисти.

Таку зміну необхідно ініціювати через Кабінет Міністрів України, який може вносити правки в ПДД. Ми подамо необхідне для цього звернення, але спочатку просимо допомоги щодо обговорення такої ініціативи та її нюансів. І, звичайно, для цього потрібна ваша підтримка.

Джерело mandruvaky.com

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2021 All Rights Reserved