ЄТМ у Львові: вуличний лекторій, флешмоб і велопробіг

У Львові уже вшосте 16-22 вересня відбувся Європейський тиждень мобільності (ЄТМ). Гасло Європейського тижня мобільності 2015 –  Обирай. Змінюй. Поєднуй. Цьогорічна тема про мультимодальність закликає людей задуматися над діапазоном наявних транспортних можливостей  і вибрати правильний вид пересування для кожної поїздки. Поєднувати способи пересування, що часто сприяє швидшій і приємнішій подорожі.
ЄТМ у Львові організовано за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) GmbH.

У середу 16 вересня ЄТМ розпочався з Вуличного лекторію, організованого спільно з Урбаністичними штудіями. Впродовж 4 днів, до суботи 26 вересня проводилися лекції і практичні заняття. Кожен день на Лекторії розповідали про окремий вид сталої мобільності. Перший день був присвячений пішохідному руху, другий день – велотранспорту, третій – громадському транспорту і четвертий – електромобілям та відповідальному використанню автомобілів. Захід відбувався у дворику Музею Ідей. Лекторами були знані спеціалісти в кожній з галузей у Львові, а також відбувався скайп-зв’язок з київськими експертами.

Також 16 вересня відбувся показ фільму «Вело проти Авто» у Львівському палаці мистецтв. Стрічку називають велосипедним фільмом десятиліття, який розповідає про протистояння, двох світоглядів у транспортних пріоритетах – автомобілів та велосипедів. Цей фільм уже втретє показувався у Львові, але вперше з українським озвученням. Після фільму було організоване обговорення транспортної ситуації у Львові і в Україні загалом.

У четвер, 17 вересня відбулась акція Осінній День велосипедом на роботу, яка відбувається кожного сезону синхронно з іншими містами України. В цей день львів’ян закликали їхати велосипедом на роботу та відбувся велосніданку на пл. Ринок біля фонтану Нептуна. Велосипедисти збиралися у визначених місцях в різних точках по місту і організованими колонами приїхали в центр на сніданок, звідки далі роз’їхалися на роботу.

У п’ятницю, 18 вересня у Львові вперше відбувся День ПАРКування. Це міжнародна акція, яка в цей день відбувається в багатьох містах світу. Суть акції полягає в облаштуванні декількох паркомісць у громадський простір з використанням зелені, вуличних меблів та проведенням там різноманітних заходів. Такі простори уже активно стаціонарно створюються по цілому світу і називаються парклетами (англ. parklets). Такий тимчасовий парклет було організовано на місці для 3-х автомобілів на вулиці П. Чайковського. Дорога була застелена натуральним газоном, облаштовано озеленення і вуличні меблі. Перехожі дуже позитивно сприйняли таке перетворення вулиці, хоча частина водіїв проявляли своє незадоволення. Акція викликала хороший резонанс у медіа. Захід організовано за участі ландшафтної компанії Pixel Garden.

В суботу, 19 вересня було проведено флеш-моб «Простір для 40 осіб», де на одній з вулиць міста порівняли скільки вуличного простору займає різний транспорт. Для цього фотографували автомобілі, автобус і велосипедистів. Автомобілі забезпечили учасники ініціативи “Підвезу

На неділю були передбачені два заходи Навчання їзди на велосипеді і «Дитячі велозабави», але через погані погодні умови, сильний дощ, заходи перенесені на 4 жовтня.

У завершальний день ЄТМ – День без автомобіля провели Велопробіг вулицями міста, щоб продемонструвати кращу альтернативу автомобілю у місті. Протяжністю 18 км у велопробігу взяло участь понад 200 учасників.

До Європейського тижня мобільності також проводяться відкриті уроки у школах міста на тему сталої мобільності. Передбачено провести 17 уроків у 13 школах.

До Європейського тижня мобільності було роздруковано інформаційні матеріали: буклет на тему цьогорічного ЄТМ – мультимодальність, буклет “Як облаштувати велостоянку” та Велогід по Львову. Всі інформаційні матеріали розповсюджуються безкоштовно і будуть доступними у Львівській міській раді та громадських закладах міста.

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved