Перший офіційний ЄТМ у Полтаві: фотовиставка, ретропарад, велоконцепція

Європейський тиждень мобільності з офіційною реєстрацією у Полтаві проходив вперше. 6 вересня Секретар Міської ради Оксана Деркач підписала Хартію про приєднання до всесвітньої кампанії «Європейський тиждень мобільності». У рамках ЄТМ у місті відбулось 6 акцій.

ЄТМ у Полтаві розпочався 17 вересня з акції «Велосипедом на роботу», яка відбулась у форматі спільного сніданку для велосипедистів і отримала назву «Ранкова велокава». Починаючи з 7:30 на каву та тістечка біля «Львівської кав’ярні» збирались близько півсотні велосипедистів. До акції все більш активно долучаються представники місцевого бізнесу (кейтеринг-служба «Дом.Кафе», веломагазин «29-й велосипед»), підтримуючи рух «Велосипедом на роботу» цього дня знижками та бонусами для велосипедистів. Приємна атмосфера осіннього сонячного ранку зарядила велосипедистів енергією на весь робочий день.

01_Ранкова велокава, Юрій Репало

Ранкова велокава, фото: Юрій Репало

02_Ранкова велокава, Юрій Репало

Ранкова велокава, фото: Юрій Репало

Наступного дня, 18 вересня, місцеві велоактивісти спільно з Полтавською обласною універсальною бібліотекою імені І П. Котляревського та інформаційно-ресурсним центром «Вікно в Америку» відкрили фотовиставку «ВелоОбличчя Полтави» біля стін бібліотеки. Проект задумав і втілив волонтер проекту «Полтава велосипедна» Роман Юхимчук, який впродовж двох місяців літа фотографував та інтерв’ював велосипедистів Полтави. Фотовиставка зі 102 фото та історій велолюбителів привертала увагу перехожих, а подивитись на себе приходили і самі «герої» фото.

03_відкриття фотовиставки ВелоОбличчя Полтави, Юрій Репало

Відкриття фотовиставки ВелоОбличчя Полтави, фото: Юрій Репало

– Я подходил на улицах к велосипедистам и задавал им одинаковые вопросы. И на вопрос «Что вам больше всего нравиться в езде на велосипеде?», я часто слышал ответ: «Свобода». Так я понял, что велосипедисты Полтавы — это свободные люди, — говорить Роман.

Окремим стендом були представлені фото з велопрогулянок та велоекскурсій, які впродовж літа активно організовувались в місті громадською ініціативою «Мандруймо Полтавщиною».

04_відкриття фотовиставки ВелоОбличчя Полтави, Юрій Репало

Відкриття фотовиставки ВелоОбличчя Полтави, фото: Юрій Репало

Окрім того, біля обласної бібліотеки відкрили зручну велопарковку на 6 велосипедів. Ініціаторами та організаторами встановлення нової парковки виступив інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку», які цього дня також презентували свій проект «Вікна на велосипедах» (велопроїзд містом на велосипедах).

Відкриття велопарковки біля Обласної бібліотеки, фото: Юрій Репало

Відкриття велопарковки біля Обласної бібліотеки, фото: Юрій Репало

19 вересня (субота) полтавці дістали з  горищ та підвалів свої старенькі велосипеди, убрались у стилі 60-х та проїхались містом під час РетроВелоПараду. Яскраві хіпові наряди та сукні в горох у дівчат, строгі костюми-«трійки» у хлопців, а також чимало аксесуарів — капелюхи, перчатки, сумочки, підбори та метелики — були витримані у стилістиці 60-х. Після параду колона ретровелосипедистів заїхала на ArtFoodFest, що якраз відбувався біля одного з торгових центрів міста. В цей же час, на території арт-кластеру «Реконструкція», що проводився у рамках фестивалю їжі, відвідувачам мистецької виставки показували короткометражки про велокультуру і презентували роботу проекту «Полтава велосипедна».

06_РетроВелоПарад 07_РетроВелоПарад

У неділю, 20 вересня, організатори з громадської ініціативи «Мандруймо Полтавщиною» вкотре запросили полтавців на велоекскурсію, цього разу — до Диканьки. Велопохід отримав назву «Вікові дуби» і зібрав 15 учасників, які загалом «накрутили» більше 60 кілометрів цього дня.

21 вересня у приміщенні Полтавської міської ради була презентована піврічна робота над Концепцією розвитку велоінфраструктури Полтави. Документ розроблявся силами велоактивістів, велосипедистів, експертів з транспортного планування та представників структурних підрозділів міськвиконкому. Після презентації документ виклали у мережу для вільного скачування, ознайомлення та обговорення. Окрім того, ще 18 вересня рішенням міськвиконкому була створена Робоча група з питань розвитку велоінфраструктури, до складу якої увійшли також представники громадськості.

08_презентація велоконцепції, Юрій Репало

Презентація велоконцепції, фото: Юрій Репало

У «День без авто», 22 вересня, фізико-математичний факультет Полтавського національного педагогічного університету провів біля стін свого вузу інформаційну акцію з роздачею листівок про ЄТМ. Акція також супроводжувалась своєрідним флешмобом: студенти, які цього ранку приїхали велосипедом на пари, займали місця для паркування автомобілів. Таким чином, вони хотіли вкотре звернути увагу керівництва вузу на відсутність велопарковки на території навчального закладу.

Загалом, до організації заходів долучилось близько 10 осіб. Допомагали у підготовці та проведенні акцій більше 10 волонтерів та представників партнерських організацій, закладів та установ.

Оскільки ми проводили ЄТМ у своєму місті вперше, то і помилок було не уникнути. Зараз розуміємо, що планувати проведення ЄТМ необхідно якомога заздалегідь, а до організації залучати якомога більше помічників, партнерів, волонтерів, відповідальних організаторів, представників міської влади (для цього необхідно готувати офіційні листи та знаходити спільну мову з чиновниками). У зв’язку з насиченістю графіку ЄТМ преса не завжди відвідує всі заходи, тому потрібно акцентувати окремими прес-анонсами та особистими запрошеннями на найважливіші події (краще було б, якби комунікацією з пресою займалась окрема людина, але брак людських ресурсів у невеликих містах дається взнаки). Дві акції в один день проводити одній людині складно, але реально :). Більшу увагу привертають події з «двіжухою», там має бути цікаво та весело, туди має хотітись потрапити. Бонуси, знижки, подарунки — все безкоштовне вітається!

 

У вашому місті сталася велосипедна подія? Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України? Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту! Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved