У Франківську відбулась вело-конференція: нова інфраструктура

DSC_0149

7 серпня у Івано-Франківську відбулася велоконференція за участю представників велоорганізацій, велосипедистів, представників влади, ДАІ, громадськості.

За словами спів організатора заходу учасника спільноти “Вело-Франківськ” Назара Рогіва, компактність нашого міста є цінністю.

Тому ми з гордістю говоримо про те, що Івано-Франківськ – місто коротких шляхів. Зараз ми бачимо, що велосипед – це тренд. В нас місто створене для того, що бути велосипедним і ми впевнені, що велорух буде розвиватись у Франківську

Відтак за його словами найкращою передумовою для цього є створення велодоріжок у місті. Адже, щодня франківчани з Пасічної, з Позитрону добираються на велосипедах на роботу.

DSC_0152

Ми маємо чудові умови для створення велодоріжок на Набережній. Там вони відіграватимуть не лише транспортну функцію, але й рекреаційну – відмітив учасник спільноти “Вело-Франківськ” Мирослав Федорків

Те, що планується на Набережній – це типовий зразок велодоріжки такий як у Голандії. Відтак, при плануванні європейської велодоріжки на Набережній активісти детально проаналізували ділянку дороги та поведінку франківських велосипедистів.

Крім цього на перехрестях із суміжними вулицями активісти пропонують підняти рівень пішохідних переходів і велопереїздів, щоб автотранспорт сповільнювався на цих ділянках дороги. За словами Мирослава Федорківа, підприємство “ПБС”, яке займається ремонтом Набережної, охоче підтримує запропоновані інновації, однак залишається відкритим питання щодо фінансування цього проекту.

DSC_0151

Також вело активісти планують створення велодоріжок на вулицях Галицька, Коновальця, Сагайдачного. Зокрема, продемонстрували приклад захисних смуг, які відрізняються тим, що позначаються не однією смугою, а штрих-лінією. Такий приклад планують запровадити на вулиці Коновальця.

А ще мають ідею зробити всю центральну частину міста пішохідно-велосипедною зоною.

В Європі це поширена практика – підсумував Назар Рогів

Джерело firtka.if.ua galka.if.ua

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved