Як організувати Європейський тиждень мобільності

Європейський тиждень мобільності – свято раціонального розвитку транспорту (сайт українською, оригінальний сайт англійською).

Щороку з 16 по 22 вересня його святкують у понад 5 тисячах міст Європи, щоб показати, що використання приватних автомобілів потрібно зменшувати, а використання громадського транспорту і велосипедів – збільшувати.

Під час ЄТМ міста урочисто закладають нові транспортні можливості (наприклад, відкривають маршрути громадського транспорту, велодоріжки), а активісти проводять екскурсії, велопаради, лекції, зустрічі, акції.

Місто вважається таким, що долучилося до Європейського тижня мобільності, якщо мер міста підписав Хартію ЄТМ. У 2014 році 9 міст України долучилися до ЄТМ, а у 2015 – ще жодного.

Окрім підписання Хартії місто повинно зробити хоча би одне з наступного:
1) організувати і провести тиждень різних заходів,
2) започаткувати хоча би одну постійну позитивну транспортну зміну,
3) провести День без авто 22 вересня.

Наприклад, у 2014 п’ять з дев’яти українських міст впровадили усі три пункти, два міста – лише два пункти, і два міста – по одному.

Щороку тема Тижня мобільності змінюється. Цьогорічна тема – мультимодальність. Вона закликає людей замислитися над діапазоном наявних транспортних можливостей та обирати для кожної поїздки раціональний вид пересування. Людям пропонується поєднувати способи пересування, що часто сприяє швидшій і приємнішій подорожі. Девіз 2015-го року – “Вибирай. Змінюй. Поєднуй” (Do the right mix!).

Святкування Європейського тижня мобільності – це спосіб привернути увагу мешканців до того, що раціональний, сталий розвиток транспорту має значення для вашого міста. Громадський транспорт, велосипед та піша хода є важливішими за автомобілі. Розвиток пішохідних зон та велосипедної інфраструктури потрібен. А громадський транспорт має бути пріоритетнішим у транспортних бюджетах, ніж нові розв’язки для приватних автомобілів.

Ми закликаємо усі міста та усіх активістів організувати та сприяти проведенню Європейського тижня мобільності! Що більше українських міст долучиться до святкування цього року, то більша ймовірність отримати позитивні транспортні зміни уже в наступному році!

У доданому pdf-файлі ми детальніше роз’яснюємо, як організувати ЄТМ у своєму місті, на прикладах Києва, Львова та міст Закарпаття, що проводять ЄТМ уже кілька років.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved