Велосипед потрібен міській громаді: досвід успішних адвокасі-кампаній

Нотатки з презентації Адама Роджерса, директора з велотранспорту, департаменту транспорту та головних доріг у Брізбені (Австралія), на конференції Velo-City 2015 у м. Нант (Франція)

Ситуація з громадськими рухами, які популяризують велосипед у Брізбені, дуже схожа на контекст в Україні. Адам виділив кілька типів рухів та їхні стилі роботи:

“Велоактивісти та велосипедисти у своїх кампаніях та заявах часто говорять про те, що місто/громада може зробити для велосипедистів, і дуже мало говорять про те, які переваги велосипедисти приносять місту і що вони можуть зробити для міста,” – говорить Адам у своїй презентації.

Громадським рухам Брізбена притаманний низький рівень внутрішньої комунікації та кооперації. Відповідно, органам влади на різних рівнях дуже просто нейтралізувати будь-які вимоги окремих груп велосипедистів, агрументуючи це тим, що інша група не підтримує цю думку. Різні групи мають об’єднуватись і нести спільний меседж, тоді шансів на перемогу та зміни набагато більше.


Адам пропонує переключити увагу у адвокасі-кампаніях з потреб велосипедистів на потреби громади і яким чином розвиток велотранспорту допомагає задовільняти ці потреби.

Як приклад такої діяльності Адам провів аналіз місцевого плану розвитку австралійського штату Квінсленд і показав у вирішенні яких завдань велосипедний транспорт є частиною рішення (див цитати на фото нижче).


Отже, ключові питання, над якими пропонується подумати велоактивістам:

  1. Як ми можемо об’єднати людей та громади (включно з невелосипедистами) шляхом велопоїздок?
  2. Чим велосипедисти можуть допомогти містам справлятись з наслідками зростання у містах?
  3. Як велосипедний траспорт може допомогати містам отримувати вигоду від історичних, географічних та економічних особливостей регіону?
  4. Як ми можемо об’єднуватись та співпрацювати з “невелосипедними” групами для привернення уваги до наших ідей на вищому рівні?


І наприкінці презентації запропонував кілька ідей для роздумів:

  1. З’ясуйте потреби невелосипедних груп і запропонуйте вирішення цих проблем через розвиток велотранспорту
  2. Використовуйте інформацію, зібрану для інших потреб, наприклад, цілі та завдання регіонального розвитку штату Квінсленд
  3. Кооперуйтесь з бізнесом, іншими НУО та будь-якими іншими потенційними союзниками – варіантів дуже багато
  4. Розберіться як працюють політика та бюрократія і зрозумійте як з цим працювати – це можливо і може бути результативним
  5. Тісніше співпрацюйте між собою – якщо неможливо досягнути повного порозуміння, принаймні домовтесь про ключові пріоритети та узгоджені меседжі, які ви посилаєте політикам та ЗМІ як велосипедні організації.


Текст підготовлено Ксенією Семеновою в рамках участі Асоціації у міжнародній конференції Velo-City 2015 (2-5 червня 2015) у м. Нант. Усі фото: Ксенія Семенова

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved