Програму розвитку велоінфраструктури Черкас планують презентувати наприкінці червня

Представники мерії Черкас та велоактивісти міста під час чергової зустрічі 11-12 травня працювали над формуванням проекту Програми розвитку велоінфраструктури міста на найближчі 5 років.

На зустрічі, передовсім, йшлося про створення й облаштування комфортних умов для пересування любителів двоколісного транспорту. Наприкінці червня цей документ планують презентувати перед широким колом громадськості.

За словами начальника відділу реклами та дизайну міського середовища Черкаської міської ради Андрія Поліщука, досі подібної програми в Черкасах не було. Цього разу до її напрацювання долучилося близько півсотні людей.

– Одним із найосновніших етапів реалізації такої програми стане, перш за все, облаштування велосипедної інфраструктури. Це і облаштування велосмуг, й створення велосипедних доріжок, встановлення інформаційних знаків та світлофорних об’єктів, за необхідності – заміна зливових решіток, – розповів Андрій Поліщук.

Серед іншого в Черкасах планують розмістити довготривалі й перехоплюючий паркінги для велосипедів. Для початку їх планується облаштувати на кількох зупинках міжміського транспорту.

– Для прикладу, людина, яка їде до Києва, зможе зранку (коли ще навіть громадський транспорт не їздить) під’їхати на велосипеді до зупинки, від якої відправляються маршрутки. Потім залишити його під охороною, а по поверненню – забрати й поїхати собі далі, – сказав він.

За його словами, торговельним центрам, громадським та комунальним закладам міста будуть надані рекомендації щодо облаштування велосипедних парковок. Ці поради міститимуть у собі інформацію на рахунок того, якими вони мають бути і як їх розміщувати. Водночас, комітети самоорганізації населення проаналізують, наскільки актуальним у Черкасах є питання облаштування таких собі «домашніх» велопарковок біля багатоповерхівок.

– Це достатньо дискусійний вид парковок, – зауважує Андрій Поліщук. – Адже навіть у країнах із розвиненим велорухом вони є у дуже малій кількості. Тому доцільність їх облаштування має бути проаналізована на місцях.

Окрім цього, за ініціативи ГО «Центр міського середовища» в місті здійснюється підрахунок велосипедистів, які курсують Черкасами. Пізніше їх візьмуться навчати правилам дорожнього руху та розкажуть, як доглядати за своїм двоколісним транспортом, зазначають у прес-службі Черкаського міськвиконкому.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved