Кривий Ріг почав планувати веломережу

Кривий Ріг розробив мережу велосипедних маршрутів та пересадочних велопаркінгів.

Особливістю міста є те, що воно “розтягнуте” уздовж шахт та кар’єрів на доволі велику відстань: найвіддаленіший район розташований за 100 км від центру. Але це не є перешкодою для розвитку велоруху. Так, біля зупинок швидкісного трамаю (мешканці називають його “метро”) пропонують розмістити велопаркінги для пересадки з велосипеда на трамвай. Мешканці, які хочуть доїхати до центру міста, можуть доїжджати на велосипеді до трамваю, лишати велосипед на велопаркінгу з охороною, і далі доволі швидко доїхати до центру. Це хороша альтернатива маршруткам, вартість проїзду в яких планують підвищувати, і тим більше маршруткам до центру міста, проїзд в яких може коштувати до 8 грн. в один бік.

Для мешканців районів, що розташовані на відстані 6-8 км від центру, планують повноцінні веломаршрути без пересадок.

IMG_20150326_165904

Також особливістю міста є наявність великої кількості заводів та шахт, до яких також запланували веломаршрути з районів міста, де проживають працівники цих підприємств.

Найпершим веломаршрутом, який пропонують реалізувати, є Центрально-міський район – Дзержинський район, по проспекту Миру.

Наступна зустріч з розробки велоконцепції Кривого Рогу призначена на кінець травня. До того часу уже буде готовий опис потрібних веломаршрутів, і почнеться розробка системи велонавігації, плану промо-заходів, плану робіт та бюджету. Громадське обговорення велоконцепції планується провести у червні.

Дякуємо за допомогу в організації роботи КП “Інститут розвитку міста Кривий Ріг”, мерії Кривого Рогу та дійсно активним велоактивістам міста.

Новина та відео про розробку велоконцепції Кривого Рогу від Rudana-TV.

Інші міста, що почали розробку карти велосипедної мережі та велоконцепції цього року – Житомир, Миколаїв, Миргород, Полтава та Черкаси.

Проект реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за фінансової підтримки Європейського Союзу та Європейської федерації велосипедистів. Партнерами проекту виступають Центр соціальних та ділових ініціатив (Яремче) та Європейська федерація велосипедистів (Брюссель).

Фото: КП “Інститут розвитку міста Кривий Ріг” та Ірина Бондаренко

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved