Підвищення стандартів велопаркування для нових об’єктів

Якщо у вас недостатньо місця для вашого велосипеда у себе вдома або в офісі – ви не самотні. Мер Лондона під впливом представників ЛВК (Лондонська велосипедна кампанія) та інших організацій визнав, що нові об’єкти міста повинні враховувати збільшені вимоги щодо місць велопаркування, щоб задовольнити зростаючий попит.

in_content

Фото з сайту lcc.org.uk

Нові стандарти паркування велосипедів, що містяться в оновленні Лондонського плану[1] від березня 2015 року, передбачають збільшення в два рази вимог щодо паркування велосипедів для нових офісів та значного підвищення вимог для нових будинків. Хоча нові стандарти офіційно затверджені мером, вони ще повинні бути прийняті всіма районами Лондона, що самостійно регулюють будівництва окрім дійсно великих, затвердження яких відноситься до повноважень мера.

Основні зміни в стандартах передбачені для нових офісів, де одне велопаркувальне місце має бути забезпечено для кожних 90 кв. м. із загальної площі у Внутрішньому Лондоні[2] і одне місце на 150 кв. м. в Зовнішньому Лондоні (попередня редакція – одне місця на кожні 250 кв. м. для всього Лондона), а також для нових будинків, де одне місце повинно бути забезпечено для кожної одно- або двокімнатної квартири/будинку і два місця для всіх трьохкімнатних або більших квартир/будинків (попередня редакція – одне місце для дво- або трьохкімнатних квартир і два місця для більших квартир). Новий стандарт для офісів дозволяє приблизно 8-15% працівників їздити на роботу на велосипеді.

Високі стандарти були підтверджені детальною викладкою доказів, зібраних незалежним консультантом Транспорту для Лондона (ТдЛ), який рекомендував ще більш високі стандарти, ніж тих, які прийняті. ЛВК, що представила докази опитування громадської думки до Лондонського плану, також порадила високі стандарти. Хоча нові стандарти можуть задовольнити поточний попит, очікуване зростання велоактивності в суспільстві, пов’язане з більш розвиненою інфраструктурою, не повинно бути загнане в кут через відсутність паркувальних місць.

Кожен, хто зацікавлений в поліпшенні умов велопаркування, повинен активно впливати на свою місцеву раду, щоб гарантувати, що нові стандарти Лондонського плану, будуть враховані прийняті або навіть перевищені місцевими правилами планування.

Зміни до Лондонської плану також передбачають, що будь-яка нова велосипедна інфраструктура повинна відповідати новим Стандартам велопроектування у Лондоні[3].

Мінімальні стандарти велопаркування у Лондоні подані у таблиці:

Землекористування Тривале зберігання Короткострокове зберігання
A1 роздрібна торгівля продуктами харчування починаючи зі 100 кв.м.: 1 місце на кожні 175 кв.м. починаючи зі 100 кв.м.  для перших 750 кв.м.: 1 місце на кожні 40 кв.м.опісля: 1 місце на кожні 300 кв.м.
інша роздрібна торгівля починаючи зі 100 кв.м.  для перших 1000 кв.м.: 1 місце на кожні 250 кв.м.опісля: 1 місце на кожні 1000 кв.м. починаючи зі 100 кв.м.  для перших 1000 кв.м.: 1 місце на кожні 125 кв.м.опісля: 1 місце на кожні 1000 кв.м.
A2-A5 фінансові / професійні послуги починаючи зі 100 кв.м.: 1 місце на кожні 175 кв.м. починаючи зі 100 кв.м.: 1 місце на кожні 40 кв.м.
кафе і ресторани
питні заклади
їжа на винос
B1 бізнес-офіси внутрішній/центральний Лондон: 1 місце на кожні 90 кв.м.зовнішній Лондон: 1 місце на кожні 150 кв.м. для перших 5000 кв.м.: 1 місце на кожні 500 кв.м.опісля: 1 місце на кожні 5000 кв.м.
B1 легка промисловість, наукові дослідження і розробки 1 місце на кожні 250 кв.м. 1 місце на кожні 1000 кв.м.
B2-B8 загальне виробництво, зберігання та дистрибуція 1 місце на кожні 500 кв.м. 1 місце на кожні 1000 кв.м.
C1 готелі (спортивні зали, бари, ресторани і т.д., відкриті для громадськості мають бути розглянуті окремо згідно з відповідними стандартами) 1 місце на кожні 20 спальних кімнат 1 місце на кожні 50 спальних кімнат
C2 лікарні 1 місце на кожні 5 працівників 1 місце на кожні 30 працівників
C2 будинки для людей похилого віку 1 місце на кожні 5 працівників 1 місце на кожні 20 спальних кімнат
C2 студентські гуртожитки 1 місце на кожні 2 ліжка 1 місце на кожні 40 ліжок
C3-C4 житло (будь-яке) 1 місце на площу до 45 кв.м. 2 місця на більшу площу 1 місце на кожні 40 квартир
D1 дитячі садки/школи (початкові та середні) 1 місце на кожні 8 працівників + 1 місце на кожні 8 студентів 1 місце на кожні 100 студентів
університети і коледжі 1 місце на кожні 4 працівники + 1 місце на 20 ЕПЗ* студентів 1 місце на 7 ЕПЗ* студентів
центри здоров’я, у тому числі стоматологія 1 місце на кожні 5 працівників 1 місце на кожні 8 працівників
інші (бібліотеки, церкви тощо) 1 місце на кожні 8 працівників 1 місце на кожні 100 кв.м.
D2 інші (кінотеатри, ігротеки тощо) 1 місце на кожні 8 працівників 1 місце на кожні 30 сидінь
спортивні заклади (спортивні зали, басейни, тренажерні зали тощо) 1 місце на кожні 8 працівників 1 місце на кожні 100 кв.м.
Особливі відповідно до найближчого стандартного, наприклад казино і театри = D2
Станції повинні бути розглянуті на індивідуальній основі через консультації з ТдЛ
Примітки: в центрах зовнішнього Лондона, що визначені як спеціалізовані (так звані ‘mini-Hollands’) або рівень доступності громадського транспорту в яких є високим, мають використовуватись стандарти велопаркування для внутрішнього/центрального Лондона; для всіх видів землекористування, де не перевищено порогове значення, повинні бути передбачені мінімум 2 місця короткострокового і 2 місця тривалого зберігання велосипедів.

* ЕПЗ – еквівалент повної зайнятості – стандартизація фактичного навантаження навчального курсу студентів в порівнянні з нормальним навантаженням.

[1] Лондонський план – загальний стратегічний план для Лондона, в якому викладені повністю інтегровані економічні, екологічні, транспортні та соціальні основи для розвитку столиці Великобританії до 2036 року.

[2] Внутрішній Лондон — топонім, що об’єднує декілька районів Лондона, які знаходяться всередині Великого Лондона та оточені Зовнішнім Лондоном. Був офіційно позначений 1965 року зі статистичних міркувань і його обриси з часом змінювалися. Внутрішній Лондон менше, ніж Зовнішній Лондоні як з точки зору населення так і площі, але щільність населення більш ніж у два рази перевищує Зовнішній Лондон. Внутрішній Лондон офіційно найбагатша територія в Європі з найдорожчою вулицею у Європі, ВВП на душу населення більше ніж € 80 000, а у Великобританії ВВП на душу населення становить близько € 27 000. Багато хто з найбагатших людей у світі живуть у Внутрішньому Лондоні, але бідність також поширена. Лондонське Сіті відноситься до Внутрішнього Лондону.

[3] Стандарти велопроектування у Лондоні встановлюють вимоги та керівні вказівки для проектування вело-дружніх вулиць та іншого простору. Вони повинні використовуватись всіма, хто формує вуличне середовища шляхом планування і вуличного дизайну, а також інженерами проектування спеціалізованої велоінфраструктури.

Джерело: London Cycling Campaing

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved