Черкаси почали розробляти веломережу

Черкаси почали розробляти велосипедну мережу міста.

IMG_5815

Головні веломаршрути, які визначили велоактивісти та працівники мерії Черкас протягом дводенного воркшопу – вулиці Гоголя, Ільїна, Смілянська, Гагаріна, підйоми з набережної до центру міста.

IMG_5856

Загалом, Черкаси – надзвичайно сприятливе для розвитку велотранспорту місто. Майже повністю рівнинне (крім кількох спусків до набережної), з великою кількістю паралельних вулиць-дублерів, і дуже компактне. Середня відстань від спального району до центру – 4-6 км.

IMG_5831

Представники мерії Черкас та велоактивісти планували веломаршрути за німецькою методикою, потім проїхали кілька з них і зауважили ще одну велику перевагу міста. Вулиці тут переважно мають максимум чотири смуги руху, а інтенсивність руху – максимум 2000 авто на годину у годину пік на найбільш завантажених ділянках. Фактично, це місто, де можна організувати безпечний рух велосипедом без значних витрат коштів: можна облаштувати велосипедні смуги, встановити навігацію та світлофори у кількох місцях.

IMG_5833

Наступна зустріч з розробки велоконцепції у Черкасах призначена на початок травня. До того часу уже буде готовий опис потрібних веломаршрутів, і почнеться розробка схеми велопаркінгів, системи велонавігації та плану промо-заходів.

Завершити планування і опис веломережі міста розраховують до середини червня, а тоді робота буде представлена громадськості для обговорення та рекомендацій.

Дякуємо за допомогу в організації роботи мерії Черкас та громадській організації “Центр міського середовища”.

Новини з міста Черкаси:

У Черкасах підготували карту веломережі (+1)

У Черкасах взялися розробляти веломережу (відео)

Інші міста, що також почнуть розробку карти велосипедної мережі та велоконцепції цього року – Кривий Ріг, Миколаїв, Миргород, Полтава та Житомир.

Проект реалізується Асоціацією велосипедистів Києва за фінансової підтримки Європейського Союзу та Європейської федерації велосипедистів. Партнерами проекту виступають Центр соціальних та ділових ініціатив (Яремче) та Європейська федерація велосипедистів (Брюссель).

Фото: Андрій Поліщук

 

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved