Харківські активісти спланували веломережу для центру міста

Харків розробив схему велосипедних маршрутів для центру міста. Протягом двох днів учасники воркшопу «Re-Cycle Kharkiv» спланували близько 70 км шляхів для велосипедистів. Захід організувала громадська організація “Міські реформи”спільно з Хаківським національним університетом будівництва та архітектури та Асоціацією велосипедистів Києва.

Ми обрали центральну частину Харкова для планування. Починаємо з того місця, яке у першу чергу хочемо бачити сучасним, обладнаним“, – пояснює організаторка, спеціалістка з транспортного планування, Олена Токмиленко.

Під час воркшопу урбаністи, архітектори, економісти та велосипедисти під керівництвом кураторів з Харкова, Києва та Львова проаналізували, які місця є вже зараз, звідки люди їдуть до центру, і куди вони можуть їхати. Визначили найкоротші відстані між цими місцями, переклали на вулично-дорожню мережу з урахуванням особливостей рельєфу. Коли схема була готова, учасники проїхали ці вулиці на велосипедах.

Фото: Robinzon TV

Фото: Robinzon TV

Усі напрацювання були зведені в єдину мережу, де показано дві категорії маршрутів. Перша категорія – найбільш важливі для проїзду велосипедистів. Вони сполучають “спальні райони” з основними центрами тяжіння у центрі. Це вулиці Сумська, проспект Леніна, Пушкінська, узвіз Весніна, вулиця Шевченка, Московський проспект, Полтавський шлях, проспект Гагаріна. Друга категорія – другорядні маршрути, що сполучають основні магістральні шляхи (вулиця Клочковська).

Фото: Robinzon TV

Фото: Robinzon TV

Харківські велоактивісти прагнуть спростувати стереотип про те, що веломережа може розвиватися лише за рахунок ущемлення проїзної частини автомобілів. «Насправді, якщо правильно перепроектувати дорогу, то можливо одночасно побудувати велодоріжку, розширити тротуар, залишити парковку і прискорити рух», – говорить представник «Харківського велосипедного союзу», Михайло Калужина. Достатньо зменшити ширину дорожніх смуг, і місця вистачить для всього. «І ми не будемо щемити нещасних водіїв. Навпаки, після перепроектування час проїзду вулиці зменшиться», – підкреслює Михайло.

Створення веломаршрутів має зробити місто більш комфортним для любителів велосипедів і не тільки. «Комфортні міста стають цікавими для інвесторів. Це дуже важливо донести до нашої влади. Поява велодоріжок це, можливо, мінус з бюджету, але це великий плюс для майбутнього міста», – каже організатор «Re-Cycle Kharkiv» Катерина Шуміхіна.

Завантажити Велоконцепцію Харкова

Читати звіт по воркшопу

Методика, за якою працювали над розробкою велосипедної мережі, описана у Довіднику “Комфортне місто: Як спланувати велосипедну інфраструктуру”, що безкоштовно поширюється серед українських міст.

Нагадаємо, що мерії українських міст можуть подати заявку на отримання консультування з розробки велосипедної концепції свого міста до 1 березня 2015. Два обраних міста зможуть розробити велоконцепцію спільно з експертами Асоціації велосипедистів Києва.

Джерело: сайт Асоціації велосипедистів Києва

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved