Перша в Україні система муніципального велопрокату з’явиться наступного року у Львові

Дві українські компанії veliki.ua та “Трафік Менеджмент” виграли грант на створення муніципального прокату велосипедів від NextBike Gbmh та GIZ (Німецьке товариство міжнародного співробітництва).

Фото із сайту veliki.ua

Фото із сайту veliki.ua

На вимогу грантодавців перший муніципальний велопрокат ропочне свою роботу у 2015 році у місті Львові. Львів уже активно перейшов від планів до дій і активно будує велошляхи, тому якнайкраще підходить для старту системи муніципальних велопрокатів в Україні. Початок проекту заплановано на літо 2015 року, але підготовчі роботи будуть проводитися вже зараз. Передбачається придбання 55 велосипедів, встановлення 70 паркувальних місць та 5 терміналів.

Фото із сайту veliki.ua

Фото із сайту veliki.ua

До розвитку мережі муніципального велопрокату буде залучено приватні та частково державні інвестиції. За кордоном подібні проекти зазвичай фінансуються навпаки із міських бюджетів, та лише частково за рахунок залучення інвестицій, благодійних внесків та коштів від розміщення реклами на велосипедах. В більшості випадків муніципальні велопрокати не є самоокупними, але важливим є сам крок розвитку подібних проектів та перехід до європейських стандартів, де міська інфраструктура має бути зручною насамперед для людей. Пішохід, велосипедист та автомобіліст можуть взаємодіяти гармонійно і не створювати один одному незручностей, якщо для цього створені відповідні умови.

Фото із сайту veliki.ua

Фото із сайту veliki.ua

Фахівці компанії veliki.ua та “Трафік Менеджмент” будуть займатися технічною реалізацією та подальшим розвитком мережі муніципальних велопрокатів у Львові. Надалі на базі цих організацій буде створена нова компанія, якій вже найближчим часом будуть передані всі необхідні ліцензії та технологічні рішення. Виконавці обіцяють показати громадськості варіанти станцій обслуговування користувачів прокату та самі велосипеди на найближчих виставках Велобайк та БайкЕкспо, а також закликають потенційних інвесторів до співпраці.

Джерело: veliki.ua

 

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved