На вул. Набережна в Івано-Франківську заплановане облаштування велодоріжки

Триває капітальний ремонт вул. Набережна імені Василя Стефаника, який також передбачає облаштування тротуарів. Ознайомившись з ходом виконання робіт, велосипедні організації забили на сполох, адже виявилось, що проект реконструкції не передбачає облаштування жодної велоінфраструктури.

У Департаменті комунального господарства, транспорту і зв’язку пояснили, що проблема виникла у зв’язку з тим, що проектно-кошторисна документація  з реконструкції Набережної розроблялася до моменту затвердження Концепції з розвитку велосипедного руху та планування міської веломережі, а відтак виникла необхідність внести зміни до проекту та облаштувати на цій вулиці велодоріжку.

„Департамент комунального господарства, транспорту і зв’язку уже звернувся  до облдержадміністрації з офіційним листом з цього приводу, у якому виклали свої пропозиції щодо облаштування велоінфраструктури, зокрема запропоновано будівництво двосторонньої доріжки замість тротуару з боку дамби. Цей варіант є більш прийнятним, оскільки розмежовує усіх учасників дорожнього руху: автомобілі, велосипедистів та пішоходів, причому зовсім не обмежує права останніх, оскільки вони можуть рухатися по тротуарі  з протилежної сторони дороги та безпосередньо по дамбі”, – розповідає директор Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку Михайло Смушак.

Велосипедні активісти та організації  підтримують ініціативу Департаменту комунального господарства, транспорту і зв’язку, однак побоюються, що оскільки ця велодоріжка є першою в місті, то будівельники можуть не врахувати усі потреби та проблеми, які були, наприклад у Львові, а тому просять замовника робіт організувати нараду, на якій хочуть обговорити та узгодити проект майбутньої велодоріжки, а також мати можливість здійснювати контроль за виконанням робіт.

Аби вона була зроблена не «для годиться», велоактивісти за результатами інспекції території подали керівництву ОДА, яке є замовником робіт, офіційного листа, в якому чітко виклали свої прохання:

  • В рамках капітального ремонту Набережної ім. Стефаника, облаштувати двосторонню велосипедну доріжку шириною 3 м. на всій довжині вулиці зі сторони річки.
  • В місцях перетину велодоріжки з прилеглими вулицями чи дорогами, зниження бордюрного каменю повинно бути здійснено до рівня 0 см. відносно проїжджої частини по всій ширині велодоріжки. Кут нахилу перед та після перетину має складати не більше ніж 5 градусів.
  • Облаштувати велосипедні переїзди через Набережну ім. Стефаника та прилеглі вулиці та дороги поруч з пішохідними переходами із застосуванням дорожніх знаків та розмітки відповідно до ДБН та ПДР України.
  • Велодоріжку виконати з якісно укладеного асфальту без ям та нерівностей, без бровки, із вертикальним профілем що забезпечить стік дощової води на газони обабіч доріжки.
  • Для обговорення детального плану облаштування велодоріжки і його якісної реалізації – скликати нараду за участі всіх зацікавлених сторін, в т.ч. велосипедних спільнот міста Івано-Франківська.

Джерело: Офіційний сайт Івано-Франківської міської ради та Портал “Репортер”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved