У Києві відбувся Європейський тиждень мобільності-2014

З 16 по 22 вересня Київ приєднався до понад 2000 міст для відзначення Європейського тижня мобільності. Флешмоб “Велосипедом на роботу”, День ПАРКування, “Велодень на Гогольфесті” та вечірні велоекскурсії – такою була програма ЄТМ.

Відкрився тиждень 16 вересня флешмобом “Велосипедом на роботу”: цього дня тисячі киян діставалися до своїх робочих місць велосипедами, частина з них перед роботою також заїхала на спільний сніданок на Майдан Незалежності.

Там же відбулося нагородження переможців та учасників конкурсу “Велопрацедавець-2014“. Цього року перемогу отримала компанія Luxoft. Велопрацедавець – це конкурс, що відзначає найбільш дружні до велосипедистів компанії.

Після цього волонтери Асоціації велосипедистів Києва провели велоекскурсію для депутатів Київради. Під час екскурсії депутатам розказали та показали інфраструктуру Києва з точки зору зручності для пішоходів і велосипедистів, звертаючи особливу увагу на виділення вело-пішохідних зон у місті.

У п’ятницю 19 вересня на Контрактовій площі відбувся перший в Україні День ПАРКування. Кияни арендували 7 паркомісць і перетворили їх на місце спілкування та відпочинку.

Мета ПАРКування – звернути увагу на те, яким чином у місті використовується простір площ та вулиць, що належать усім киянам. Сьогодні Контрактова площа є величезною автомобільною стоянкою, хоча за визначенням це площа – місце збору людей.

Завершальним акордом ЄТМу в Києві став “Велодень на Гогольфесті” 20 вересня. Велогараж, безкоштовний техогляд і прокат, веломаркет, лекції з урбаністики та велокіно – таким був міні-фестиваль велокультури та урбаністики.

На додачу під час ЄТМ у Києві також проходили  вечірні велоекскурсії, на яких екскурсоводи-волонтери ділилися розповідями про свої улюблені місця столиці. На велосипедах.

Організатор Європейського тижня мобільності в Києві – Асоціація велосипедистів Києва.

Мета Європейського тижня мобільності (ЄТМ) – привернути увагу до проблем мобільності людей, заохотити муніципалітети та активістів створювати більш комфортні умови для життя в місті, працювати над втіленням сталих транспортних моделей. Цього року ЄТМ проходить під гаслом “Наші вулиці, наш вибір”.

Увага цьогорічної кампанії ЄТМ спрямована на переорієнтацію міського простору на приємні території, що позитивно впливає на якість життя їх мешканців. Завдяки використанню більш сталого транспорту та зменшення нашої залежності від автомобілів ми можемо відновити обличчя вулиць і створити дружні для людей міста.

Європейський тиждень мобільності в Києві у 2014 році проходить за підтримки Європейського Союзу, Представництва Фонду ім.Г.Бьолля в Україні та Національного Екологічного Центру України.

Фото – Олеся Сторожук

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved