Уряд Словаччини розробив національну стратегію розвитку велотранспорту та туризму

Словакія розробила довгостроковий план розвитку велоінфраструктури та велотуризму.

Прагнучи наслідувати приклад Нідерландів, Данії та Німеччини з їх вражаючою кількістю велосипедистів на вулицях міста, Словакія розробила стратегію впровадження конкретних заходів, які популяризуватимуть велосипед і як транспортний засіб, і як спосіб відпочинку. Додатково, було створено посаду національного велосипедного координатора (National Cycling Officer) та восьми регіональних велосипедних координаторів (Regional Cycling Officer), які відповідають за координацію зусиль по покращенню умов для велосипедистів у різних регіонах країни.

Наразі, у більшості словаціких міст велоінфраструктура недорозвинена. Переважно, це є наслідком містобудівної політики, яка не враховує розвиток велоінфраструктури. Також спостерігається брак велопарковок та умов для перевезення велосипеда у громадському транспорті. Проте, у країні існує 10 000 км промаркованих велосипедних туристичних маршрутів і цю мережу можна поширити також і на міста.

Slovakia cycling routes

Стратегія буде підтримувати глобальну мету Словакії розвивати збалансовану систему сталої мобільності, яка підвищить якість життя громадян Словакії. Стратегія розвитку велоруху має на меті зробити велосипед повноцінним елементом міських та регіональних транспортних систем, та популяризувати велосипед і як вид повсякденного транспорту, і як засіб активного відпочинку.

Повний текст стратегії англійською

Джерело: ELTIS

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved