В Євпаторії розробляють схему руху велосипедистів

З 24 по 26 лютого 2014 року Асоціація велосипедистів Києва в рамках реалізації проекту “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад” провела для Євпаторійського міськвиконкома перший воркшоп з підготовки стратегічних документів для розвитку велотранспорту. Протягом трьох днів робоча група у складі представників органів місцевого самоврядування та місцевих велосипедистів провела роботу з аналізу місцевості, дослідила головні напрямки руху людей у місті і на основі цих даних підготувала чорновий варіант схеми руху велосипедистів. Також на зустрічі було обговорено можливі заходи з популяризації велосипедного транспорту. Зважаючи на компактність міста, невисокий рівень автомобілізації та обмежений міський бюджет, на зустрічі особливу увагу приділили заходам, які мають хороший потенціал для розвитку велотранспорту та не потребують реконструкції вулиць або інших серйозних капіталовкладень. В основу організації робочого процесу було покладено німецькі рекомендації з організації руху велосипедного транспорту ERA.

Планування маршрутів руху велосипедистів, Євпаторія (Фото: Ксенія Семенова)

Планування маршрутів руху велосипедистів, Євпаторія (Фото: Ксенія Семенова)

Додатково було організовано виїзд на місцевість з метою ознайомлення з обраними для руху велосипедистів вулицями.

Також за результатами першого воркшопу проведено зустріч із заступником міського голови міста Євпаторія Валерієм Батюком. Ця зустріч вкотре підкреслила серйозність намірів мерії Євпаторії розвивати велосипедний рух. Нагадаємо, що місто вже два роки поспіль святкує Європейський тиждень мобільності та у 2011 році затвердило концепцію розвитку велосипедного транспорту. Напрацювання робочої групи за підтримки Асоціації велосипедистів Києва мають лягти в детальний план дій, який буде затверджено як доповнення до концепції.

Наступним кроком у роботі є детальний розгляд та аналіз попередньої схеми маршрутів велосипедистами, підготовка чернетки плану дій на основі обговорень групи. Другий воркшоп, на якому доопрацьовуватимуться і схема і план дій, попередньо призначений на травень 2014.

Надання консультативної допомоги з розвитку велотранспортної стратегії Євпаторії відбувається в рамках проекту “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад”, що втілюється у 2014-2017 рр. за фінансової підтримки Європейського Союзу та Європейської федерації велосипедистів. Проект має на меті підвищити якість та ефективність політики підтримки велотранспорту як на місцевому, так і на національному рівні. Виконавцем проекту є ГО “Асоціація велосипедистів Києва”, партнером проекту є ГО “Центр соціальних та ділових ініціатив”, м. Яремче.

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved