Консультації з розробки стратегії розвитку велотранспорту у містах

Асоціація велосипедистів Києва в рамках реалізації проекту “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад” оголошує про проведення консультацій та робочих груп для міст України. Послуги надаватимуться безкоштовно, на конкурсній основі. Прийом заявок на 2015 рік відкритий до 1 березня.

Метою консультацій є допомога містам у розробці стратегічних документів, які визначатимуть програму розвитку велоінфраструктури та популяризації велосипедного транспорту. Протягом 2014-2017 року АВК має можливість відвідати та надати експертну підтримку 8-9 українським містам.

Як проводитимуться консультації?

P1040777

Експерт/-ка АВК щороку консультуватиме два міста. У кожному місті проводитиметься по дві сесії робочих груп (воркшопи) та презентація концепції для публічного обговорення. Органи місцевого самоврядування та велосипедна спільнота обов’язково мають бути представлені та активно залучені до підготовки концепції. Важливою є участь й інших зацікалених сторін , таких як студенти-транспортники, інженери-проектувальники, спеціалісти з міського планування, представники ДАІ тощо.

Подія

Тривалість

Опис завдань

Результат

Воркшоп 1

3 дні

Аналіз генплану міста (за наявності), подорожей мешканців, районів та типу забудови, потенційних напрямків велосипедних поїздок у місті; обговорення можливих інформаційних заходів та кампаній популяризації велосипедного транспорту у місті.

1. Чорновий варіант мережі велосипедних сполучень

2. Структура концепції та головні складові по кожній частині

Воркшоп 2

2 дні

Обговорення та доопрацювання концепції розвитку велосипедного транспорту, підготовленої представниками/-цями органів місцевого самоврядування на основі матеріалів та напрацювань першої зустрічі.

Варіант концепції розвитку велотранспорту готовий для публічного обговорення

Презентація

0,5 дня

За результатами роботи орган місцевого самоврядування має організувати публічну презентацію або прес-конференцію для подальшого обговорення концепції громадськістю.

Інформування городян про концепцію, запрошення коментувати та вносити пропозиції

 

Як запросити експерта?

Запросити експерта/-ку має право виключно орган місцевого самоврядування міста. Консультації надаються безкоштовно, проте приймаюча сторона має забезпечити проживання та харчування експерта/-ки протягом перебування у місті.

Заявку у довільній формі просимо надсилати на адресу isbondarenko{a}avk.org.ua до 1 березня 2015 року, з темою листа “Заявка на консультацію з розробки велоконцепції”. Заявка має містити інформацію:

  • Короткий огляд транспортної ситуації у місті

  • Попередні зусилля та досягнення міста у сфері розвитку сталої мобільності, зокрема велосипедного та/або громадського транспорту.

  • Назви департаментів міськвиконкому, громадських організацій або ініціатив, інших зацікавлених сторін, які планують брати участь у роботі над концепцією

 

Які критерії відбору міст?
  • попередні зусилля та досягнення у сфері розвитку велосипедного та громадського транспорту

  • перевага надаватиметься містам з населенням від 50 тис. мешканців

  • можливість забезпечити проживання та харчування експерта/-ки

  • мотивація місцевих велосипедних активістів брати активну участь в розробці концепції

 P1040785

Консультації надаються в рамках проекту “Розвиток велотранспорту задля добробуту громад”, що втілюється у 2014-2017 рр. за фінансової підтримки Європейського Союзу та Європейської федерації велосипедистів. Проект має на меті підвищити якість та ефективність політики підтримки велотранспорту як на місцевому, так і на національному рівні. Виконавцем проекту є ГО “Асоціація велосипедистів Києва”, партнером проекту є ГО “Центр соціальних та ділових ініціатив”, м. Яремче.

 

Контактна інформація:

Iрина Бондаренко
isbondarenko{a}avk.org.ua
тел. 097 699 10 38

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved