Уряд Португалії дозволив перевезення велосипедів у метро та міжрегіональних поїздах

18 вересня, португальська велосипедна організація, FPCUB, яка є членом Європейської федерації велосипедистів (ECF), вручила свою щорічну Національну премію мобільності. Але церемонія цього року була дещо особливою. Серхіо Сільва Монтейро, державний секретар з питань транспорту та громадських робіт, на врученні премії оголосив про дві важливих зміни у велотранспортній політиці.

Велосипеди у метро Лісадона (Фото: Bernardo Campos Pereira)

Пан Монтейру зазначив, що відтепер велосипеди дозволено перевозити у метро Лісабона у будь-який час. Це суттєва зміна, порівняно з існуючим станом справ, коли перевезення велосипедів у метро португальської столиці дозволено лише після 20.00 та у вихідні дні. Відтепер у метро столиці Португалій велосипед дозволено перевозити безкоштовно у будь-який час.

Роза Фелікс, представниця FPCUB, говорить, що тиск з боку велосипедних організацій суттєво вплинув на швидкість змін. “Зміна думки була результатом кількох років роботи громадської організації з адміністрацією метрополітену та португальським урядом.”

Друге оголошення пана Монтейру стосувалось ще одного поліпшення для мультимодальних перевезень. Він сказав, що уряд вирішив облаштувати всі міжрегіональні поїзди з метою безкоштовного перевезення велосипедів. CP, залізнична компанія Португалії, має підготувати усі регіональні поїзди для перевезення велосипедів до 2014 року.

Громадські організації з лоббіювання велотранспорту посилюють свої позиції

Як ілюструють ці дві зміни, велосипедний рух у Португалії на підйомі. Нещодавно уряд Поргугалії прийняв нові правила дорожнього руху з багатьма змінами на краще для велосипедистів і пішоходів.

FPCUB каже, що нові правила дорожнього руху є серйозним кроком вперед для того, щоб підвищити безпеку та комфорт велосипедистів у Португалії.

Крім того, кілька міст Португалії останнім часом розробили плани розвитку велосипедного руху. Одним із прикладів є південне місто Лолі, яке у вересні цього року представило свою 10-річну стратегію Cicloloulé.

Дозвіл на перевезення велосипедів у міжрегіональних поїздах допомагає розвивати велосипедній рух

Співробітний ECF, Фабіан Кюстер, протягом кількох останніх років здійснює моніторинг можливостей перевезення велосипедів у країнах ЄС. Він каже, що Португалія обирає правильний напрямок. “Ми вважаємо, що дозвіл безкоштовно перевозити велосипеди у регіональних поїздах Португалії є правильним рішенням”, говорить він. “Збільшення людей, які регулярно користуються велосипедом можливо за умови розумної політики поєднання використання громадського та велосипедного транспорту.” 

Відповідно, законодавчі зміни, які спрощують використання велосипедів та громадського транспорту, це вірний сигнал з боку уряду, який прагне полегшити пересування країною без використання приватного автомобіля. “Приклад Португалії є зразком для іншим країн Європи”, – каже Фабіан Кюстер.

Джерело: Європейська федерація велосипедистів

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2021 All Rights Reserved