У КМДА презентували проект розвитку велоінфраструктури в одному з районів столиці

18 вересня 2013 року у Київській міській державній адміністрації в рамках проведення в столиці України Європейського тижня мобільності відбулася презентація пілотного проекту розвитку велоінфраструктури «Старт». Концепція охоплює житлові масиви Дарницького району: Позняки, Осокорки, Харківський і Нову Дарницю.

Згідно з проектом, у цьому районі має бути створена розгалужена веломережа, що забезпечувала б доїзд велосипедистів до основних транспортних розв’язок, зокрема, метро й зупинок міської електрички, а також до рекреаційних зон. Загалом передбачається облаштування 113,5 км шляхів, адаптованих для безпечного та комфортного руху велосипедистів.

Відповідно до другої частини проекту, пропонується розробити та встановити дорожні знаки для велосипедистів, а також проводити роботу з популяризації серед населення такого альтернативного засобу пересування як велосипед. Зокрема, розробники концепції пропонують проводити навчання для людей щодо безпеки пересування вулицями міста на велосипеді.

Зі свого боку, столична влада підтримує ініціативу громадськості щодо покращення мобільності киян через зменшення використання приватних автомобілів, розвиток комфортного громадського транспорту та популяризації велопересування.

«Міська влада підтримує ініціативу велосипедистів столиці щодо локального розвитку веломережі. Разом із тим, ми пропонуємо вирішувати питання комплексно: паралельно популяризувати такий вид пересування серед населення та формувати відповідну велосипедну інфраструктуру. Я вже дав доручення нашим комунальним підприємствам, таким як «Київський метрополітен» і «Київтранспарксервіс», облаштувати наступного року біля зупинок метро та на паркінгах велостоянки. Є ініціатива у подальшому створити велопарковки у дворах столиці. Також ми працюємо над проектом, який підтримується головою міської держадміністрації, що передбачає створення на Трухановому острові фестивальної та відпочинково-велосипедної території, тож запрошуємо громадськість також долучитися до обговорення такого проекту», – розповів заступник голови Київської міської державної адміністрації Михайло Костюк під час презентації пілотного проекту «Старт».

Додамо, що проект було ініційовано у 2011 році громадською організацією «Асоціація велосипедистів Києва» та пізніше включено до Стратегії розвитку Києва до 2025 року та проекту Генерального плану міста Києва. Концепція розроблена за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ. Передбачається, що, у разі успішної реалізації проекту в Дарницькому районі, цей досвід буде поширено на інші райони столиці.

Джерело: Прес-служба Київської міської державної адміністрації

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved