Як “копенгагенізувати” ваше місто?

Копенгаген всесвітньо відомий як місто з високою велосипедною культурою та фантастичною велоінфраструктурою. Тож коли дорожні інженери, архітектори і журналісти говорять про Копенгаген, що надихає інші міста покращувати міське життя, умови пересування та екологію з допомогою популяризації велосипеда, то користуються терміном “копенгагенізувати”. Але що саме цей термін означає? Для Секретаріату велотранспорту в Копенгагені це, насамперед, забезпечувати доступність необхідних речей. Тобто їздити велосипедом має бути безпечно, швидко і комфортно, легко і зручно. По-друге, в основі діалогу з міськими велосипедистами має бути повага. У Копенгагені ми намагаємось сказати нашим жителям “Дякуємо за те, що ви користуєтесь велосипедом у місті” і за допомогою масової комунікації, і завдяки інфраструктурним рішенням.

Саме тому, у велосипедистів свої світлофори, зелене світло на яких загорається швидше, ніж для машин, є велодоріжки через зелені зони, велосипедні та пішохідні мости, широкі велосмуги та сині велосипедні переїзди на основних перехрестях. Місто велосипедистів також має велонасоси, лічильники велосипедистів, які рахують їх кількість, та зелені хвилі, які дозволяють їхати без зупинок через перехрестя, якщо дотримуватись рекомендованої швидкості. І Копенгаген постійно шукає нові ідеї, які б полегшили користування велосипедом та зробили б велопоїздки більш захоплюючими.
Факти: “Копенгагенізовано”
На вулиці Nørre Farimagsgade у самому центрі Копенгагена якраз оновили велодоріжку. Так можуть виглядати всі велодоріжки майбутнього: з зеленими хвилями та велосфітлофорами, які дозволяють велосипедистам їхати з певною швидкістю і без зупинок переїжджати перехрестя на зелене світло. Крім того, сміттєві корзини встановлені під нахилом так, що велосипедистам зручно викидати сміття на ходу. Також є підставки для ніг, на які велосипедисти стають ногою, чекаючи на зелене світло.

Інший приклад – вулиця Nørrebrogade, яка веде до і з центру міста. На ній автобуси та велосипеди мають перевагу над автомобілями, а також мають вдосталь простору для безперешкодного руху.

Для створення позитивної атмосфери серед велосипедистів міська влада проводить кампанії. Наприклад, за хорошу поведінку на велодоріжці можуть нагороджувати, роздаючи шоколадки жителям Копенгагену, які проявляють особливу увагу при їзді на велосипеді, а на стоянках припаркувати велосипед допоможе працівник велостоянки.

Влада міста не єдина, хто вважає, що заохочення велосипедистів виправдовує себе. Наприклад, всі таксі міста повинні бути обладнаними для перевезення не менше двох велосипедів, а перевозити велосипед у приміських поїздах S-Train дозволено безкоштовно. На декількох станціях є спеціальні “піт-стопи”, де ви можете підкачати колеса і набрати води, наприклад, на Svanemøllen.

Переклад: Юрій Курант
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2021 All Rights Reserved