Україна приєдналася до “EuroVelo” – найбільшої у світі мережі велосипедних маршрутів

Асоціація велосипедистів Києва розпочала планування і облаштування майбутньої української ділянки міжнародного велосипедного маршруту “EuroVelo-4”. В рамках цієї роботи запущено новий веб-сайт www.eurovelo.org.ua, який буде висвітлювати втілення проекту в Україні.

Асоціація запрошує активних і небайдужих до велотуримзу людей долучатися до наповнення сайту та інших заходів в рамках цього довгострокового проекту.

Маршрут “EuroVelo-4” має загальну довжину 4000 кілометрів і має з’єднати Київ з французьким містом Роскофф на березі Атлантики. Маршрут є чатиною мережі “EuroVelo” – системи з 14 транс-європейських маршрутів, що заснована та координується Європейською федерацією велосипедистів. Загальна довжина усіх маршрутів складає понад 60 тисяч кілометрів, із яких більш як 20 тисяч вже ознаковані.

Мапа маршрутів EuroVelo

Асоціація велосипедистів Києва офіційно одержала статус Національного координатора “EuroVelo” в Україні навесні цього року. Після запуску сайту, волонтери АВК планують провести цього року кілька заходів з розробки маршруту, зокрема серію експедицій для перевірки й опису ймовірних ділянок маршруту, зустрічі з місцевими велосипедними організаціями на маршруті, та наповнення веб-сайту інформацією українською та англійською мовами. Зокрема, на сайті планується розмістити короткі описи і фотографії головних населених пунктів на маршруті, текстові описи та мапи ділянок маршруту, а також фотографії та відео.

Краєвиди на ділянці Житомир-Радомишль (Фото: www.eurovelo.org.ua)

За попереднім планом, маршрут має пройти через міста Львів, Золочів, Почаїв, Кременець, Острог, Шепетівка, Полонне, Житомир та Радомишль, і завершиться у Києві.

Після точного визначення нитки маршруту в Україні та її погодження з місцевими організаціями та органами влади, наступним кроком має стати ознакування маршруту відповідно до стандартів “EuroVelo” та випуск мап та інших промоційних та інформаційних матеріалів.

Цілями проекту є популяризація велотуризму в Україні, включення України до європейської мережі велотуристичних маршрутів і створення умов для подорожей іноземних велотуристів, а також сталиий економічних розвиток населених пунктів, через які пройде маршрут. Тих, хто бажає долучитися до розвитку “EuroVelo” в Україні, запрошують зголошуватися через веб-сайт.

Контакт: Віктор Загреба, член Ради АВК

viktor{a}zagreba.com, 067 442 14 94

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved