День “велосипедом на роботу” у Баварії

Щороку у Баварії, федеральній землі Німеччини, організовують кампанію із заохочення населення їздити на роботу велосипедом. Кількість організацій і установ, які беруть в цьому участь, виросла з 900 у 2002 році до 4 400 у 2005 році. За цей час кількість працівників, які їздять на роботу велосипедом, зросла з 10 000 до 50 000.

Ця кампанія має багато цілей: перемістити людей з автомобілів на велосипеди, оцінити можливості велосипеда та покращити здоров’я населення. Недостатня кількість фізичного навантаження – це головний фактор ризику для розвитку захворювань, пов’язаних з сучасним способом життя, – таких як респіраторні захворювання та надлишкова вага. Всього лише 30 хвилин фізичних вправ на день покращують загальний стан здоров’я, знижуючи ризик виникнення захворювань. Тому важливо інтегрувати фізичні навантаження у щоденне життя, наприклад, за допомогою регулярних поїздок на роботу велосипедом, які є формою щоденних фізичних вправ без витрати додаткового часу.

Інша мета цієї кампаній полягає у тому, щоб вплинути на тих, хто ухвалює рішення, щоб вони значною мірою змінили своє ставлення до умов пересування у містах. Зовнішні умови так само важливі, як і зміни індивідуальної поведінки. Готовність людини включити більше фізичних вправ у щоденне життя тільки збільшуватиметься, якщо буде створена необхідна інфраструктура. Тому кампанія також передбачає зміну форм будівництва міст.

Ініціативу рекламують безпосередньо у баварських організаціях. Сервіс з обслуговування клієнтів визначає контактних осіб – координаторів між фірмами – які рекламуватимуть цю кампанію і з якими можуть контактувати зацікавлені сторони. Працівники, які вирішили взяти участь, їздять на роботу велосипедом у командах (чотири особи, незалежно від їхнього реального шляху на роботу). Учасники їздять велосипедом на роботу протягом наперед визначених днів протягом певного періоду часу. Особи мають право виграти цікаві призи, за умови, якщо всі учасники команди дотримувались цього плану.

Держава має можливість оцінити зручність використання велосипедів шляхом опитування учасників. Учасникам пропонується відповісти на п’ять питань, які стосуються зручності користування велосипедом у їхніх житлових районах. Результат допомагає визначити райони, де найзручніше користуватись велосипедом, і їх потім нагороджують сертифікатами. Баварські органи місцевої влади заздалегідь отримують інформацію про проведення змагань, щоб мати можливість, якщо необхідно, ефективно здійснити зміни протягом короткого періоду часу. Таким чином, коли муніципалітету стає відомо про змагання, це спонукає міську владу вживати відповідних заходів для покращення руху.

Джерело: Ренате Віднер, http://www.eltis.org/studies

 

Download (PDF, 251KB)

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2021 All Rights Reserved