Луцьк поновлює роботу над концепцією розвитку велоінфраструктури міста

30 січня 2012 року в Луцьку відбувся круглий стіл на тему «Розвиток велосипедної інфраструктури міста Луцька». Захід став підготовчим етапом для створення стратегічного документу «Концепція розвитку велосипедної інфраструктури міста Луцька», який планується винести на затвердження сесії Луцької міської ради.

lutsk1

Громадська організація «Асоціація розвитку туризму Волині» та виконавчий комітет Луцької міської ради організували «круглий стіл» для того, щоб вислухати думки експертів щодо перспектив розвитку велосипедної інфраструктури в Луцьку, обговорити схему пропонованих майбутніх веломаршрутів, а також скласти план дій на найближчий період щодо реалізації перших кроків.

Участь у заході взяли перший заступник Луцького міського голови Святослав Кравчук, представники структурних підрозділів міської ради та громадських організацій, координатор проекту Український інформаційний центр велотранспорту Ксенія Семенова (м. Київ).

Святослав Кравчук зазначив, що під час цієї зустрічі не вдасться розв’язати проблему розвитку велосипедної інфраструктури міста, однак це є перший крок у цьому напряму. Нині є реальні можливості, аби приступити до цього.

Координатор проекту Український інформаційний центр велотранспорту Ксенія Семенова поінформувала присутніх про досвід інших міст у розвитку велоінфраструктури, а також наголосила на важливості призначення радника міського голови з питань розвитку велоінфраструктури.

Начальних управління містобудування та архітектури міської ради Юрій Казмірук сказав, що під час реконструкції вулиць міста у проектній документації необхідно передбачати облаштування велосипедних доріжок. Зокрема, у цьому році планується розпочати реконструкцію проспекту Волі від вул. Шопена до вул. Вавілова.

У ході розмови начальник відділу екології міської ради Борис Сорока наголосив, що цьогоріч можна облаштувати велодоріжки у Центральному парку культури та відпочинку імені Лесі Українки.

Микола Іванюк (начальник управління міжнародного співробітництва та туризму міської ради) наголосив на тому, що важливим елементом у питанні розвитку велосипедної інфраструктури міста є надання відповідного комплексу послуг. Зокрема, відкриття пунктів прокату велосипедів, облаштування стоянок велотранспорту біля адміністративних структур, торгівельних та розважальних закладів тощо.

Святослав Кравчук підсумував, що необхідно створити робочу групу для формування пропозицій для розробки комплексної програми розвитку туристичної інфраструктури. Також Святослав Євгенович запропонував включити представника велосипедної спільноти до складу Громадської ради при Луцькому міському голові. Крім того, було визначено, що радник міського голови Володимир Пащенко буде займатися питанням розвитку велотранспорту.

Під час засідання було прийнято рішення зібратися знову через місяць.

Джерело: Відділ інформаційної роботи Луцької міської ради

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved