“Дружбайк”: Веловихідні у Дружківці

Дружньо, натхненно, атмосферно, позитивно та повчально – таким видався велофестиваль “Дружбайк”, що пройшов у Дружківці 15 вересня. На площі Молодіжній відбулося справжнє свято для користувачів / користувачок велотранспорту та мешканців, які тільки збираються сісти на велосипеди та загалом цікавляться розвитком велоруху.

Програма фестивалю включала заходи, які були цікаві усім, хто був на події, як на велосипеді, так і без нього.

“Дружбайк” показав громаді, що велосипед – це не просто спорт чи відпочинок, а й зручний та раціональний транспорт, який, крім всього, може стати чудовим об’єднавчим інструментом для мешканців міста. Це гарна можливість для громади посилити голос на підтримку якісної та безпечної інфраструктури у місті.

Поки одні гості події активно реєструвалися на велотур містом, інші власники та власниці велосипедів безкоштовно лагодили свій транспорт у зоні веломайстерні.

Охоче відвідали велосипедисти і велошколу з безпеки руху, де дізналися правила дорожнього руху, які має знати і виконувати людина на велосипеді, а любителі мистецтва мали можливість споглядати фотовиставку історії Дружківського велоклубу “Level”.

Для тих, хто збирається, або тільки мріє відправитися у велоподорож досвідчений веломандрівник провів надихаючу лекцію. Велосипедист охоче поділився особистим досвідом та розповів про форс-мажори, які з ним сталися під час поїздок. Тепер майбутні веломандрівники знають, що необхідно взяти з собою в дорогу та де можна безкоштовно знайти місце для ночівлі.

Яскравими та насиченими видалися краєзнавча екскурсія від Дружківського велоклубу “Level” на 18 км та десяти кілометровий велотур містом, які об’єднали всіх незалежно від соціального статусу – від мала до велика.

“Дружбайк” не залишив без уваги і найменших гостей фестивалю. Так, для дітей провели відкриті особисті змагання по мікроорієнтуванню “Велолабіринт”. Найспритніші юні велосипедисти отримали пам’ятні подарунки від організаторів події.

Нікого не лишив байдужим і майстер-клас із ВМХ, який викликав масу захоплення у глядачів, особливо у малечі, яка вподобала трюки досвідчених ВМХерів.

Приємним і смачним сюрпризом для учасників і гостей події став велопікнік, який доповнив кінопоказ “Bikes vs Cars” (“Вело проти Авто”), режисера  Фредеріка Ґерттена просто неба. Кіно демонстрували незвичним для всіх способом – чисту енергію для кінообладнання виробляли самі мешканці, крутячи педалі на велогенераторі.

Організаторами фестивалю виступили громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва”, громадська організація “Нова Дружківка” та Громадська рада Дружківки.

“За допомогою велофестивалю “Дружбайк” ми спільно з активістами Дружківки хочемо показати мешканцям нові можливості, які перед ними відкриває велосипед. Адже це не просто раціональне транспортне рішення, а й чудовий об’єднавчий інструмент для мешканців міст, який може сприяти появі нових горизонтальних зв’язків між людьми та допоможе активним громадянам більш професійно впливати на прийняття рішень у своєму місті. Ми переконані, що велосипед може стати справжнім каталізатором змін для східних міст і Дружківки, зокрема”, – говорить виконавча директорка Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

“Дружбайк” – став сьомим за рахунком велофестивалем, що пройшов у форматі веловихідних у рамках проекту “ВелоСхід” у містах Донецької та Луганської областей.

Події подібного формату уже відбулися у Костянтинівці, Слов’янську, Мирнограді, Старобільську, Добропіллі та Лисичанську.

У Всесвітній день без авто лідери / лідерки велосипедних спільнот, велоактивісти / велоактивістки та представники / представниці мерій цих міст зустрінуться на Східному Велофорумі у Краматорську 22-23 вересня.

Проект “ВелоСхід” / “Cycling through Donbas and beyond” виконується ГО “Асоціація велосипедистів Києва” в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Фото: Ірина Ярко

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved