Як у місті велосипедистів Старобільську проходив велофестиваль “Sherwood Weekend”

Велосипед – як об’єднавчий інструмент. З таким меседжем у Старобільську, місті, в якому відсутній громадський транспорт і велосипед відіграє важливу роль для мешканців, пройшов велофестиваль “Sherwood Weekend”. Події розгорталися 26 серпня у “Запасному полі”.

Участь у велофестивалі, який став справжнім святом для міста, взяли кілька сотень велосипедистів, як дорослих, так і дітей. Серед учасників події були і ті, що не мають велосипедів, але цікавляться велосипедною тематикою.

“Старобільськ – місто велосипедистів. Тут відсутній громадський транспорт, тому у зв’язку з цим місцеві мешканці від мала до велика до пізньої осені пересуваються на велосипедах. Для більшості із них велосипед – це єдиний доступний транспортний засіб. На сьогодні він є своєрідною унікальністю і пізнаваністю міста та об’єднує різні групи населення.

Велофестиваль “Sherwood weekeend”, на наш погляд, згуртує громаду, сприятиме збереженню історико-архітектурного середовища та розвитку туристичної привабливості міста, а також матиме позитивний економічний і соціальний ефект, рекреаційну функцію. Ми плануємо, що у недалекому майбутньому, велосипед та все, що з ним пов’язано стане “фішкою” концепції креативного розвитку міста”, – говорить голова громадської організації “Центр спільного розвитку “Дієва громада” Оксана Очкурова.

Розпочався велофестиваль із костюмованого велозабігу, який очолив головний герой свята “Робін Гуд”. Разом із ним жителі міста проїхалися на велосипедах у карнавальних костюмах, а охочі до таємниць відправилися на велоквест “Rover-Драйв” розгадувати загадки на тему історії та культури міста. Не обійшлося на події і без екстриму, так команда “The people” із Лисичанська показала спортивне шоу з BMX-трюками.

Для любителів спорту пройшли змагання “Велосила” − сильні продемонстрували свою міць в армспорті та армліфтингу, а веселі підтвердили свій статус на атракціоні “Як розучитися їздити на велосипеді” та під час веселих конкурсів з велосипедами.

“Sherwood weekeend” був цікавим і для малечі, адже для них функціонувала локація “Велопузики”, де малюки брали участь у параді тематично прикрашених велосипедів та охоче розважалися з аніматорами під час конкурсно-ігрової програми.

Для тих, хто мав бажання підвищити рівень своїх знань з ПДР або навчитися правилам “з нуля” працювала велошкола з безпеки руху, які має знати і виконувати людина на велосипеді. Правилам дорожнього руху на велосипеді навчав досвідчений велотренер Єгор Коляденко.

Надихалися учасники та учасниці велофестивалю під час лекції з досвідченим веломандрівником Русланом Веріним. Український велосипедист охоче ділився особистим досвідом та відповідав на питання мешканців, які мріють про далеку веломандрівку.

Привертала до себе увагу і виставка велосипедів, а також спортивних та класичних мотоциклів. На майданчику фотовиставки були представлені світлини переможців фотоконкурсу “My bike. My way. My life”, а їхніх найкращих авторів нагородили пам’ятними призами.

На події активно працювала вільна бібліотека. Крім традиційної локації обміну книгами, тут проходили майстер-класи на велосипедну тематику, також проводилося опитування серед місцевих мешканців, щодо важливих питань: “Де у місті необхідно встановити велопарковки? Які дороги незручні для велосипедистів? Що необхідно покращити у місті?”.

Протягом дня на “Запасному полі” працювало велокафе, де можна було підкріпитися тістечками та бутербродами з хештегами фестивалю, а на згадку про подію усі охочі могли придбати на ярмарку сувеніри з велосипедною символікою.

Для всіх учасників велофесту влаштували смачний пікнік із польовою кашею.
Музичної ноти велосипедній події додав концерт за участі танцювальних та вокальних колективів міста, який змінився рок-концертом та дискотекою.

Завершальним етапом масштабної міської події став перегляд кінострічки “Bikes vs Cars” (“Вело проти Авто”) просто неба, режисера Фредеріка Ґерттена.

Організаторами велофестивалю “Sherwood Weekend” виступили громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва” та громадська організація “Центр спільного розвитку “Дієва громада” за підтримки Старобільської міської ради.

“Такими подіями, що проходять у рамках проекту “ВелоСхід”, ми спільно з активістами Старобільська та інших східних міст хочемо показати мешканцям нові можливості, які відкриває велосипед. Це не просто раціональне транспортне рішення, а й чудовий об’єднавчий інструмент для мешканців міст, який може сприяти появі нових горизонтальних зв’язків між людьми та допоможе активним громадянам більш професійно впливати на прийняття рішень у своєму місті. Ми переконані, що велосипед може стати справжнім каталізатором змін для східних міст і, Старобільська зокрема”, – говорить виконавча директорка Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

“Sherwood Weekend” став четвертою за рахунком подією у рамках проекту “ВелоСхід”, що реалізується задля просування розвитку велоруху у східних містах Донецької та Луганської областях.

Подібні події у форматі веловихідних пройдуть у Добропіллі, Дружківці, Лисичанську і завершаться Східним Велофорумом у Краматорську, який стане фінальною подією проекту та об’єднає велоактивістів з українських міст. А сам проект “ВелоСхід” має на меті сприяти у співпраці ініціативних груп велосипедистів із Донецької та Луганської областей на місцевому та регіональному рівнях, а також забезпечити можливість для їх приєднання до загальнонаціональних мереж та інших громадських організацій, діяльність яких пов’язана з велосипедним рухом, просуванням сталого розвитку міст та захистом прав громадян.

Проект “ВелоСхід” / “Cycling through Donbas and beyond” виконується ГО “Асоціація велосипедистів Києва” в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved