Оголошено переможців конкурсу Sustainable Transport Award 2012

Інститут транспортної політики та політики розвитку (Institute for Transportation and Development Policy) оголосив два міста, які в 2012 році отримали нагороду Sustainable Transport Award – за найкращий прогрес в сфері розвитку сталого транспорту. Конкурс Sustainable Transport Award проводиться щорічно. Цього разу на конкурс було заявлено 17 номінантів з 12 країн світу. Серед номінантів було також заявлено і Львів. Найкращими цього року визнані результати місцевої транспортної політики американського Сан-Франциско та колумбійського Медельїн.

Сан-Франциско, США

Мерія Сан-Франциско працює в двох основних напрямках в сфері розвитку сталого транспорту, які за останні роки привернули увагу як на місцевому, так і на міжнародному рівні. По-перше, місто працювало з місцевим бізнесом та громадськими групами в процесі запуску проекту SFPark – розумний підхід до менеджменту місць парковки в комерційних районах міста. По-друге, інноваційна міська програма Pavement to Parks, що впроваджується в співпраці з бізнесом та різноманітними групами населення, створює нові вуличні простори і велику кількість парклетів (тротуарні платформи, які встановлюють замість парковочного місця) і, таким чином, повертає простір міста його мешканцям. Програма облаштування парклетів привернула міжнародну увагу та спонукала цілий ряд інших міст розпочати свої власні програми.

Зона для відпочинку та спілкування замість місця автомобільної парковки (Фото: Søren Schaumberg Jensen/REBAR)

На хвилі цих успіхів, місто Сан-Франциско також розпочало модернізацію і розширення своєї велосипедної мережі та пристосування її до потреб велосипедистів різного віку. Місто встановило амбітну мету – до 2020 року 20% всіх поїздок по місту має припадати на пересування на велосипеді. Сан-Франциско також створює зони низької швидкості руху навколо всіх шкіл міста і думає над розширенням своєї популярної програми Sunday Streets (Недільні вулиці – недільне закриття окремих вулиць міста для автомобілів) для задоволення постійно зростаючого попиту на цю щотижневу програму. Дивитися відео про систему парклетів Сан-Франциско.

Медельїн, Колумбія

На додаток до своїх існуючих проектів у сфері сталого транспорту – канатної дороги і метро, протягом 2011 року колумбійське місто Медельїн впроваджувало і інші ініціативи – нижче наведені деякі з проектів, завдяки яким місто було обрано одним з переможців конкурсу:

  • Вдосконалення публічного простору: кількість і якість громадських місць була поліпшена за допомогою покращення пішохідної мережі, екологічних парків, покращення умов для міських прогулянок.
  • Мережа муніципальних велосипедів “EnCicla”, що розпочалася як система інтеграції університетів та громадського транспорту, а також інших ключових напрямків у місті.

Система муніципальних велосипедів (Фото: Департамент транспорту міста Медельїн)

  • Швидкісні автобусні маршрути “MetroPlus”: розробка і запуск проекту швидкісних автобусних маршрутів, які повністю інтегровані (як фізично, так і системою оплати) з існуючим громадським транспортом (метро і канатна дорога).
  • Світлофори та безпечні пішохідні переходи.
  • Впровадження інтелектуальної системи мобільності (SIMM) – ІТ-системи, спрямованої на покращення мобільності для всіх користувачів і підвищення безпеки дорожнього руху, у тому числі введення фото-штрафів, системи відеоспостереження.
  • Запуск програми спільного використання авто “Comparte tu Carro”: на сьогоднішній день, 171 установа приймає участь у цій програмі спільного використання автомобілів.
  • Залучення технологій Web 2.0: через соціальні мережі та власні веб-сайти, транспортні установи надають інформацію і зворотний зв’язок з користувачами.
  • Контроль автомобільних вихлопних газів та підвищеного вмісту сірки.

За матеріалами сайту Інституту транспортної політики та політики розвитку

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved