“Двоколісний день” у Мирнограді

Вперше у Мирнограді День незалежності відзначили велосипедним фестивалем “Двоколісний день” на галявині, де у найближчому майбутньому буде реалізовано публічний простір “ТеплАтраса”. 24 серпня територія, яка до цього часу була відома лише тим, що тут проходить наземний трубопровід теплопостачання вперше зібрала та об’єднала навколо себе місцевих мешканців та стала для них місцем розвитку і натхнення.

“Велофест “Двоколісний день” – актуальна подія для нас, насамперед, як для звичайних мешканців міста, які потребують більш якісних заходів. Ця подія надихає нас, активних громадян, на реалізацію подібних цікавих проектів. Оскільки на місці проведення велофестивалю у майбутньому ми зі своєю командою створимо публічний простір “теплАтраса”, то ця подія стала своєрідною презентацією цього місця. Під час планування ми створили нові колаборації з іншими місцевими ініціативними групами і тепер працюватимемо з ними і далі”, – говорить волонтер молодіжного центру “Рух” Олександр Корольов.

Стартував велофестиваль із зони веломайстерні, яка функціонувала протягом усієї події та знайшла приємний відгук серед велосипедистів та велосипедисток. І цьому є логічне пояснення – саме тут власники роверів мали можливість відремонтувати свій транспорт абсолютно безкоштовно.

Дізналися учасники та учасниці події і про те, що означають дорожні знаки, а також ознайомилися з іншими правилами дорожнього руху під час велошколи з безпеки руху, яку провів досвідчений велотренер Єгор Коляденко.

На подорожі велосипедом мешканців надихнула лекція від відомого українського веломандрівника Руслана Веріна, який проїхав світом  тисячі кілометрів та відкрив для себе не одну країну.

“Двоколісний день” став святом для малечі – для них працювала велоестафета, де вони охоче демонстрували свої вміння у керуванні велосипедом та здобували призи.

А згодом місцеві організатори події презентували проект “ТеплАтраса”, який у майбутньому може претендувати на улюблене місце розвитку та відпочинку мешканців Мирнограду та його гостей.

По завершенню презентації місцеві велосипедисти та велосипедистки з сусідніх міст відправилися у велокруїз містом.

Смачним призом для всіх учасників та учасниць “Двоколісного дня” став велопікнік з діджеєм. Охочих підкріпитися після насиченого на події дня виявилося досхочу.

А коли всі були нагодовані, розпочався кінопоказ “Bikes vs Cars” (“Вело проти Авто”) просто неба з велогенератором. Люди самі виробляли живу енергію для перегляду фільму крутячи педалі.

Організаторами велофестивалю “Двоколісний день” виступили громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва” та Молодіжний центр “Рух”.

“Сьогодні велосипед відкриває нові можливості. Це не просто раціональне транспортне рішення, а й чудовий об’єднавчий інструмент для мешканців міст, який може сприяти появі нових горизонтальних зв’язків між людьми та допоможе активним громадянам більш професійно впливати на прийняття рішень у своєму місті. Це ми і хочемо показати місцевим мешканцям такими подіями, як “Двоколісний день” у Мирнограді та іншими велофестивалями, які організовуємо з активістами зі східних міст у рамках проекту “ВелоСхід”. Ми переконані, що велосипед може стати справжнім каталізатором змін для Донецької та Луганської областей і, Старобільська зокрема”, – говорить виконавча директорка Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

Велофестиваль “Двоколісний день” став третьою за рахунком подією у рамках проекту “ВелоСхід”, що реалізується задля просування розвитку велоруху у східних містах Донецької та Луганської областях. Подібні події у форматі веловихідних пройдуть у Старобільську, Добропіллі, Дружківці, Лисичанську і завершаться Східним Велофорумом у Краматорську, який стане фінальною подією проекту та об’єднає велоактивістів з українських міст. А сам проект “ВелоСхід” має на меті сприяти у співпраці ініціативних груп велосипедистів із Донецької та Луганської областей на місцевому та регіональному рівнях, а також забезпечити можливість для їх приєднання до загальнонаціональних мереж та інших громадських організацій, діяльність яких пов’язана з велосипедним рухом, просуванням сталого розвитку міст та захистом прав громадян.

Проект “ВелоСхід” / “Cycling through Donbas and beyond” виконується ГО “Асоціація велосипедистів Києва” в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Фото: Ірина Ярко

 

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved