У Слов’янську з велокруїзом, призами та кінопоказом просто неба пройшов “ВелоДвіжОк”

Велошкола з безпеки руху, квест, велокруїз, пікнік з лимонадами, веломайстерня, кіно з велогенератором, пам’ятні призи та сотні світлин – таким насиченим у Слов’янську видався велосипедний фестиваль.

На “ВелоДвіжОк” 11 серпня з’їхалися не лише власники велосипедів, а й охоче долучилися пішоходи та гості з сусідніх міст. Ця подія міського масштабу об’єднала усіх – і дорослих, і дітей.

Наше місто гарне,  має широкі вулиці з зеленими насадженнями,  озера на Слов’янському курорті, і як ми бачимо, велика кількість мешканців користується велосипедами. Хтось використовує його, як основний вид транспорту, хтось – задля відпочинку та ознайомлення з цікавими місцями. Але наше місто, на жаль, майже не пристосоване для велосипедистів. У більшості громадських місць відсутні велопарковки, велодоріжки, наявність яких у свою чергу могла б сприяти зростанню можливостей і розвитку  потенціалу Слов’янська – міста-курорту”, – говорить керiвниця Платформи ініціатив “Теплиця” Ганна Авдiянц.

Головним проспектом міста у супроводі патрульної поліції колоною проїхались кілька сотень велосипедистів. У цьому велокруїзі вони вкотре пересвідчилися у тому, що Слов’янську потрібна якісна та безпечна велоінфраструктура. У них є спільна мрія на всіх – мрія про те, що на широких, зелених вулицях з’являться велодоріжки. А це вже ознака того, що велосипед – не лише спорт чи зручний транспорт, а й ефективний об’єднавчий інструмент.

Тим часом на Соборній площі активно працювала веломайстерня, де власники та власниці велосипедів безкоштовно лагодили свій транспорт. Охоче відвідали велосипедисти і велошколу з безпеки руху, де дізналися правила дорожнього руху, які має знати і виконувати людина на велосипеді.

Для тих, хто збирається, або тільки мріє відправитися у велоподорож досвідчені веломандрівники проведи надихаючу лекцію. Велосипедисти охоче ділилися особистим досвідом та розповідали про форс-мажори, які з ними сталися під час поїздок. Тепер майбутні веломандрівники знають, що необхідно взяти з собою в дорогу та де можна знайти місце для ночівлі.

Малеча активно брала участь у велоестафеті – додала перешкоди та вчилася правильно поводити себе на дорозі, за що й отримали пам’ятні призи.

Нагороди також дісталися і учасникам велоквесту, які протягом 2,5 години на велосипедах розгадували загадки і таємниці рідного міста. Велоквест для фестивалю розробив власник кейтерингу “WOKI” – паназіатська їжа у коробочках”.

Ввечері на всіх чекав показовий виступ BMX-ерів “Slavbmx” та вуличний танець “breakdance” у виконанні місцевих талантів.

Приємним і смачним сюрпризом для учасників і гостей події став велопікнік. А після того, коли усі підкріпилися відбувся показ фільму “Bikes vs Cars” (“Вело проти Авто”), режисера  Фредеріка Ґерттена просто неба. Кіно демонстрували незвичним для всіх способом – чисту енергію для кінообладнання виробляли самі мешканці, крутячи педалі на велогенераторі.

Організаторами фестивалю виступили громадська організація “Асоціація велосипедистів Києва”, Платформа ініціатив “Теплиця” та Слов’янський велоклуб “ТОР” за підтримки Слов’янської міської ради.

“Такими подіями, що проходять у рамках проекту “ВелоСхід”, ми спільно з активістами Слов’янська та інших східних міст хочемо показати мешканцям нові можливості, які відкриває велосипед. Це не просто раціональне транспортне рішення, а й чудовий об’єднавчий інструмент для мешканців міст, який може сприяти появі нових горизонтальних зв’язків між людьми та допоможе активним громадянам більш професійно впливати на прийняття рішень у своєму місті. Ми переконані, що велосипед може стати справжнім каталізатором змін для східних міст і, Слов’янська зокрема”, – говорить виконавча директорка Асоціації велосипедистів Києва Анастасія Макаренко.

“ВелоДвіжОк” став другою за рахунком подією у рамках проекту “ВелоСхід”, що реалізується задля просування розвитку велоруху у східних містах Донецької та Луганської областях. Ще чотири подібних подій у форматі веловихідних пройдуть у Добропіллі, Дружківці, Старобільську, Лисичанську і завершаться Східним Велофорумом у Краматорську, який стане фінальною подією проекту та об’єднає велоактивістів з українських міст. А сам проект “ВелоСхід” має на меті сприяти у співпраці ініціативних груп велосипедистів із Донецької та Луганської областей на місцевому та регіональному рівнях, а також забезпечити можливість для їх приєднання до загальнонаціональних мереж та інших громадських організацій, діяльність яких пов’язана з велосипедним рухом, просуванням сталого розвитку міст та захистом прав громадян.

Проект “ВелоСхід” / “Cycling through Donbas and beyond” виконується ГО “Асоціація велосипедистів Києва” в рамках Проекту “Зміцнення громадської довіри” (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Фото: Ірина Ярко

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved