У Миколаєві презентували масштабне дослідження велоруху

Активісти руху «Альтер-Спорт» провели масштабне статистичне дослідження розвитку велотранспорту в Миколаєві. В ході роботи громадські працівники звернули увагу на кількість зареєстрованих учасників щорічного велофестивалю, вели детальний підрахунок велосипедистів на дорогах міста в годину-пік і проаналізували дані Національної поліції про дорожньо-транспортні пригоди за участю водіїв велосипедів.

Виходячи з опублікованої інформації, на традиційному фестивалі «Велодень» за останні 8 років простежується значна динаміка зростання кількості учасників. Якщо на перше велосвято зареєструвалися лише 141 миколаївець, то у 2017 році — 676. При цьому наголошується, що далеко не всі городяни проходять процедуру реєстрації, тому реальні цифри набагато більші.

Крім того, з 2015 року активісти вели підрахунок велосипедистів по середах і суботах (з 17:00 до 19:00) на найбільш жвавих перехрестях Миколаєва. В результаті, по буднях також простежується активне зростання кількості велолюбителів — з 385 у 2015 році до 563 у 2017. Однак у вихідний день тенденція відрізняється — мінус 70 осіб за три роки.

Громадські активісти також визначили найбільш популярне перехрестя міста серед велосипедистів — перетин вулиць Соборної та Набережної (в районі понтонного мосту). За дві години 17 травня 2017 року там проїхали відразу 114 велосипедиста.

Варто зазначити, що в середньому велосипед користується більшою популярністю серед чоловіків (88,5%), ніж жінок (11,5%). При цьому всього 1 з 10 водіїв двоколісного транспорту використовує шолом.

Щодо участі місцевої влади у житті велосипедистів, активісти заявляють, що ініціатива з її боку відсутня:

– Політика муніципальної влади у сфері як транспорту взагалі, так і велосипедного транспорту зокрема, епізодична, безсистемна, декларативна і, в практичному сенсі, бездіяльна і безрезультативна, — повідомили учасники «Альтер-Спорту», ​​зазначивши при цьому, що мер Олександр Сенкевич пообіцяв у 2017 році облаштувати першу велосипедну доріжку в місті (по проспекту Богоявленському, на відрізку «Перегона»).

У місті досі немає жодної велодоріжки, а велостоянки з’являються завдяки соціальній відповідальності бізнесу.

6-8 жовтня 2017 року у Миколаєві відбудеться IX міжнародна конференція «Велофорум».

Джерело NikLife

 

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved