Пішки, вело, трамваєм: Миколаїв проти маршруток

В Миколаєві проходить флешмоб #НиколаевБезМаршрутки. Жителі міста сьогодні обирають для себе велосипед чи муніципальний транспорт, замість приватних міні-автобусів.

4 липня в місті страйкували приватні перевізники, вимагаючи підняття вартості проїзду в маршрутках до 8-ми гривень. Водії маршруток запаркували всю центральну площу міста, таким чином виражаючи протест проти невигідних, на їх думку, тарифів.

Радник Миколаївського міського голови з розвитку велоінфраструктури та проектний менеджер Агенції розвитку Миколаєва Денис Моляка пише з цього приводу: “Виставку досягнень приватних компаній в сфері громадських пасажирських перевезень відкрито. Увазі миколаївців та гостів міста представлені кращі зразки рухомого складу. Не пропустіть! Прямо зараз на Соборній площі”

Жителі міста оперативно відреагували на страйк приватних перевізників флешмобом #НиколаевБезМаршрутки, задача якого, відмовитись на день від некомфортних міні-автобусів і користуватися більш ефективними способами пересування – пішки, велосипедом, муніципальним електротранспортом або автобусами великої місткості.

No automatic alt text available.

6 липня ідейний натхненник флеш мобу та співорганізатор Велофоруму 2017 Миколаїв Роланд Байрозян закликав власників кафе та закладів обслуговування підтримати флешмоб, надавши знижки клієнтам, які приїдуть велосипедом.

На заклик відгукнулися ряд миколаївських закладів, які пропонують знижки на їжу та каву клієнтам на велосипедах: Піцерія Владам, Львівські пляцки в Миколаєві, FOOD TRUCK Мама я поел, Ресторан La Terazza & Roppongi. Також знижки клієнтам надає перуканя Марія. Для тих, в кого немає велосипеда, але дуже хочеться доєднатися до ініціативи громади знижку на дає прокат MaxBike.

Окрім городян та бізнесів до флеш мобу приєдналися представники виконавчої влади міста. Николаевские Известия повідомляють, що Віце-мер Миколаєва Антон Турупалов приїхав сьогодні на роботу на самокаті.

Фото: Николаевские Известия

Протягом цілого дня жителі Миколаєва постять свої фото з салонів муніципального транспорту та на  велосипедах, додаючи хештег #НиколаевБезМаршрутки. Місто освоює більш ефективні способи пересування. 

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved