Таємничі велопарковки на Вінниччині: Хто поставив, хто оплатив

У місті Бар, що на Вінниччині, у квітні, попри дощі, почали масово з’являтися велопарковки. Інфоцентр велотранспорту провів розвідку та знайшов людину, яка стоїть за цими перетвореннями.

#Парковки_по_Барськи — вже інтригує, правда? Під таким хештегом ідеї розвитку велосипедної інфраструктури у своєму місті просуває  спільнота «Велосипедне місто — здорове місто» у райцентрі Бар Вінницької області. Започаткував спільноту активіст Аркадій Казік.

За квітень у Барі поставили 27 велопарковок — біля шкіл №2 і №4 (біля останньої парковки допомагав зварювати директор школи), а також біля місцевого відділення «Нової пошти» — коштом підприємців.

Встановлення велопарковок біля Школи №2

Аркадій Казік погодився відповісти на кілька наших запитань:

Чи багато людей користуються велосипедами у вашому місті?

У місті Бар 16 тисяч жителів. Ми не робили дослідження велотрафіку. Але якщо казати по-простому, то якщо ти стоїш десь у місті, то й три хвилини не пройде, щоб хтось повз тебе не проїхав на велосипеді. Ми робили опитування у нашій групі у «ВКонтакті» — на запитання «Чи користуєтеся ви велосипедом?» дві третини відповіли «Так».

Велопарковка біля Школи №4

У нашому місті є ініціативна група «veloБар», яку колись я придумав і створив. Тож просування велоруху — ідея спільноти veloБар. Сайт вибирає свій ліміт, тому готується інша площадка, у вк і у фб є одноіменні сторінки.

Скільки велопарковок вже встановлено у Барі?

За квітень — початок травня поставили вже 26 п-подібних парковок, сьогодні як раз робимо 27-му — біля міської аптеки. Ви якраз застали мене біля зварювального апарату. Ще є у місті 15 парковок, які встановлено іншими людьми, але там вони не завжди якісні. Буває, що ставлять просто «для галочки».

Хто ставить велопарковки?

Учасники велоспільноти разом із робітниками тих установ, де ставляться парковки.

Велопарковка біля Школи №4

Хто фінансує?

Ми виграли грант на 13 тисяч гривень від Британської ради. За ці гроші мали поставити 20 велопарковок, але знайшли, де можна їх зробити дешевше, тож закупили 30 штук. 10 тисяч гривень нам виділила Барська міська рада, ще 11 200 гривень — це кошти підприємців, які проявили бажання встановити велопарковки біля своїх закладів. За ці кошти виготовлено самі рамки велопарковок. Витратні матеріали фінансуюься окремо: бетон, арматура, зварювальні електроди шукають організації, яким передаються (встановлюються) парковки. В середньому це від 100 до 300 гривень на паркувальний майданчик.

Чи залучаєте містян до просування велоруху?

Цікаве питання… Містяни неодноразово надсилали фото з припаркованими “денепопадя” великами. Так ми збирали базу установ, і заодно використовували її як доказ для їхнього керівництва, мовляв “бачите — треба”. Крім того,  у мережу були запущені спеціальні форми опитування, де люди вказували у яких місцях їм потрібні парковки. Також важливим успіхом було те, що торік на розгляд міськради подали технічні рекомендації облаштування велопарковок, їх прийняли і затвердили на засіданні виконкому.

Цього року в місті працювали над новими правилами благоустрою, тож рекомендації ми подали до нових правил, якщо буде все добре — технічні рекомендації стануть технічними умовами і пунктами у правилах благоустрою міста.

1 квітня 2017 — барчани долучаються до всесвітнього флешмобу #30daysofbiking

Щодо “Велосипедне місто — здорове місто” — так названий проект, який подавався на грант. Тож місто залучене так: люди вказували в опитуванні, де їм потрібні парковки, потім мій товариш Сергій Каліберда (він же підприємець і депутат) своєю машиною кілька разів їздив на завод,  де робили стійки, і за власний рахунок все це привіз, інші дали інструмент, щоб копати, робити бетон, доварювати арматуру і т.д…

Це так, якщо казати дуже гарно і романтично, а якщо більш детально — то навкалувався я, як “дурний мила наївся”, починаючи з написання гранту і ще не закінчивши ставити парковки.

Всього з різних джерел ми закупили 80 велопарковок. Зокрема, плануємо поставити біля районної лікарні. Туди багато людей приїздять і змушені ставити велосипеди, де доведеться.

Григорій Пирлік, Тетяна Косянчук

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved