Почали українці, закінчать угорці: що змінила у Мукачеві програма малих грантів

Проект мукачівської велоасоціації переміг на конкурсі малих грантів АВК минулого року. Український інформаційний центр велотранспорту звернувся до переможців із запитаннями, що відтоді змінилося в місті.

Які основні заходи вам вдалося реалізувати завдяки проекту? В чому вони полягали?

Завдяки проекту ми склали Концепцію розвитку велоінфраструктури міста Мукачеве (7 маршрутів велодоріжок, велопаркінги, навігаційні знаки), проаналізували сучасний стан велопарковок. Матеріали концепції передано меру міста для інтеграції до нової загальної Концепції велоінфраструктури міста, яку наразі завершують угорські фахівці. За словами мера, для цього не потрібно ініціювати окрему цільову міську програму.

Депутати міськради, зацікавлені у розвитку велоруху (5 з 36 депутатів ради), готують лобіювання Концепції — або як окремої цільової програми, або в іншому форматі, що відповідатиме законодавчим нормам.

Також, ми презентували Концепцію на зустрічах з учнівською молоддю, під час громадської акції, через публікації у місцевих медіа.

Чи здобули ви як організація нові навички і знання завдяки проекту? Якщо так, які саме?

Завдяки проекту члени нашої організації здобули купу нових навичок: у спілкуванні з місцевою владою та ЗМІ, в організації та мотивації велоспільноти міста, у вивченні потреб та структури велоспільноти, в опитуванні суспільної думки та аргументів тощо.

Як реалізація проекту змінила вашу організацію та ваше місто?

Завдяки реалізації проекту велоспільнота міста стала більш згуртованою та поінформованою про події у велорусі міста, області та країни. Створено нову велошколу для дітей під керівництвом досвідченого спортсмена. Проведено декілька масштабних (за мірками того, що було дотепер) змагань та плануються нові. Інші категорії учасників дорожнього руху дізналися про організованість велоспільноти та вагомість її думки.

Які уроки ви винесли з досвіду реалізації проекту?

З досвіду реалізації проекту ми винесли багато корисних уроків: про важливість впливу ЗМІ, громадських акцій, презентацій, спілкування із владою та опитування суспільної думки тощо. Також це стосується важливості планування та визначення термінів на конкретні цілі та кроки до їх виконання у майбутньому.

Які ваші цілі і плани на найближчий рік?

  • повністю інтегрувати велоспільноту міста
  • пролобіювати Концепцію вело інфраструктури Мукачева тим чи іншим чином, відстежувати її втілення у майбутньому
  • налагодити співпрацю з підприємцями щодо встановлюваних велопарковок та їх дизайну
  • налагодити співпрацю із представниками велотуризму в межах області
  • провести декілька масштабних змагань,
  • започаткувати МТБ-парк у санаторії «Синяк»
  • залучити представників велотуризму до краю тощо

Програма малих грантів для велосипедних активістів реалізується ГО «Асоціація велосипедистів Києва» та ГО «Центр соціальних та ділових ініціатив», у рамках проекту «Розвиток велотранспорту задля добробуту громад». Фінансується Європейським Союзом.

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділится велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tanenkaa@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2022 All Rights Reserved